App Store Google Play

Дніпропетровець зібрав найбільшу колекцію пачок з-під цигарок

12.02.2013 16:55

Володимир Потапенко із Дніпропетровська зібрав 30 тисяч пачок з-під цигарок. Це - найбільша колекції в Україні. Весною його ім'я збираються внести до Національного реєстру рекордів України.

"Пачки з-під цигарок почав колекціонувати 1986 року. Тоді за перемогу на змаганнях мені подарували пачку північнокорейських сигарет. Пачка була дуже красива - золотиста із червоним написом. Я поклав її на поличці і час від часу любувався. Тоді зрозумів, що почну колекціонувати пачки з-під цигарок", - розповів Володимир Потапенко кореспонденту Gazeta.ua.

"За перші чотири роки колекціонування зібрав 200 пачок, а  тепер щомісяця поповнюю колекцію на 160 нових пачок. Зараз її оцінюють у 200 тисяч доларів, але продавати її я не збираюся. Купую рідко, частіше просто обмінююся з іншими колекціонерами. Їм висилаю українські пачки, а вони мені - цигарки своєї країни. Обов'язкова умова для росту колекції - наявність обмінного фонду. Тому роблю запаси усіх пачок, які зараз продаються в Україні. Останнім часом їх майже не купую - колеги віддають порожні", - додав він.

Володимир працює програмістом. Він одружений, має доньку і сина. Разом з родиною мешкає у трикімнатній квартирі. Одну кімнату виділив під колекцію.

"Раніше тримав пачки по всі квартирі, а десять років тому зібрав всю колекцію в окрему кімнату. Це не дуже зручно, бо дітям доводиться жити в одній кімнаті. Та думаю, скоро донька вийде заміж і переїде до свого чоловіка. Тоді проблема буде вирішена", - поділився колекціонер.

"На поличках розкладаю ті пачки, які можу продавати. Колекційні експонати зберігаю в картонних ящиках. Це захищає їх від негативного впливу світла та вологи", - додав Володимир.

У його колекції є паперові, металеві, скляні, поліетиленові та джинсові пачки.

"Скляні пачки зустрічаються дуже рідко. Кілька років тому знайшов таку пачку на американському аукціоні ""Ebay". Її випускали в Англії років 70 тому для військових. Така пачка дуже зручна, бо не пропускає вологу. З неї суху цигарку можна навіть в сауні дістати. А джинсову пачку мені прислали з Німеччини", - розповів Володимир Потапенко.

"Пачки-двійники часто продаю на інтернет-аукціонах. Ціни різні - від 10 центів до 100 євро. Якось одну пачку продав за 99 євро. Її випускали на Кременчуцькій тютюновій фабриці після розвалу Радянського Союзу. Тоді директор розробив дизайн із своїм зображенням на пачці. Та через місяць замість нього призначили іншого і ці пачку зняли з виробництва", - додав він.
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/life/_ukrajinec-zibrav-kolekciyu-pachok-z-pid-cigarok-vartistyu-u-200-tisyach-dolariv/482083">Gazeta.ua</a>

Світлана КОРЖЕНКО

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...