App Store Google Play

Дніпропетровець зібрав найбільшу колекцію пачок з-під цигарок

12.02.2013 16:55

Володимир Потапенко із Дніпропетровська зібрав 30 тисяч пачок з-під цигарок. Це - найбільша колекції в Україні. Весною його ім'я збираються внести до Національного реєстру рекордів України.

"Пачки з-під цигарок почав колекціонувати 1986 року. Тоді за перемогу на змаганнях мені подарували пачку північнокорейських сигарет. Пачка була дуже красива - золотиста із червоним написом. Я поклав її на поличці і час від часу любувався. Тоді зрозумів, що почну колекціонувати пачки з-під цигарок", - розповів Володимир Потапенко кореспонденту Gazeta.ua.

"За перші чотири роки колекціонування зібрав 200 пачок, а  тепер щомісяця поповнюю колекцію на 160 нових пачок. Зараз її оцінюють у 200 тисяч доларів, але продавати її я не збираюся. Купую рідко, частіше просто обмінююся з іншими колекціонерами. Їм висилаю українські пачки, а вони мені - цигарки своєї країни. Обов'язкова умова для росту колекції - наявність обмінного фонду. Тому роблю запаси усіх пачок, які зараз продаються в Україні. Останнім часом їх майже не купую - колеги віддають порожні", - додав він.

Володимир працює програмістом. Він одружений, має доньку і сина. Разом з родиною мешкає у трикімнатній квартирі. Одну кімнату виділив під колекцію.

"Раніше тримав пачки по всі квартирі, а десять років тому зібрав всю колекцію в окрему кімнату. Це не дуже зручно, бо дітям доводиться жити в одній кімнаті. Та думаю, скоро донька вийде заміж і переїде до свого чоловіка. Тоді проблема буде вирішена", - поділився колекціонер.

"На поличках розкладаю ті пачки, які можу продавати. Колекційні експонати зберігаю в картонних ящиках. Це захищає їх від негативного впливу світла та вологи", - додав Володимир.

У його колекції є паперові, металеві, скляні, поліетиленові та джинсові пачки.

"Скляні пачки зустрічаються дуже рідко. Кілька років тому знайшов таку пачку на американському аукціоні ""Ebay". Її випускали в Англії років 70 тому для військових. Така пачка дуже зручна, бо не пропускає вологу. З неї суху цигарку можна навіть в сауні дістати. А джинсову пачку мені прислали з Німеччини", - розповів Володимир Потапенко.

"Пачки-двійники часто продаю на інтернет-аукціонах. Ціни різні - від 10 центів до 100 євро. Якось одну пачку продав за 99 євро. Її випускали на Кременчуцькій тютюновій фабриці після розвалу Радянського Союзу. Тоді директор розробив дизайн із своїм зображенням на пачці. Та через місяць замість нього призначили іншого і ці пачку зняли з виробництва", - додав він.
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/life/_ukrajinec-zibrav-kolekciyu-pachok-z-pid-cigarok-vartistyu-u-200-tisyach-dolariv/482083">Gazeta.ua</a>

Світлана КОРЖЕНКО

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...