App Store Google Play

Как нинє сбіраєтся вєщій Азар

08.02.2013 09:19
І чому я такий наївний? Ну, от хочеться вірити владі, а не можу. Хочу бути законопослушним, а не виходить.

Прочитав новину: прем'єр вирушає в похід по магазинах. Ну, думаю - нарешті він побачить на власні очі, що робиться з цінами. Потім з'явилося повідомлення, що до візиту високого гостя перед магазином почали чистити сніг.

Народ у коментарях відразу сприйняв це по-своєму: "Повезло магазину... Всю ночь будут перерисовывать ценники и ревизировать полки на предмет просроченного товара. Завтра на кассе буду сидеть кассирши с нереальным маникюром и накрахмаленными лицами..."

Ага, думаю, несподіванки не вийшло. Це, блін, тільки Гарун ар-Рашид у казках, перевдягнувшись за дервіша, міг тинятися вечірнім Багдадом і придивлятися, як народ поживає. Теперішні султани і візири повідомляють про мету свого візиту наперед. Щоб не було несподіванок. Бо ану ж яка бурулька на кепку впаде.

Чесно кажучи, це скидається на содепівський маразм. Я ще пам'ятаю оті транспаранти, які висіли на кожному кроці "Продовольственную программу в жизнь!", а жизнь крутила дулю. А ще були візити різних маленьких і великих партайґеноссе.

До їхнього приїзду нашвидкуруч фарбували траву в бадьорий зелений колір, малювали паркани, засипали калюжі асфальтом, а ями на асфальті чорноземом, а до приїзду Горбачова навіть із переляку посадили ялинки просто в асфальт.

Коли ж таке прєдставітєльноє лицьо забажало відвідати ринок або крамницю, то там уже прилавки просто таки ломилися від усякої всячини.

Правда, купити її було неможливо, бо до крамниць запускали тільки обкомівців та кагебістів, а коли начальство поїхало, то усе з прилавків, як ота язиком злизала, котра з бальшим ухоженим вимєнєм.

І от читаю я повідомлення про те, як Азаров нарешті провідав супермаркет і вийшов звідти задоволений. Ну чисто, як в старі добрі часи, бодай би вони не верталися.

Таке враження, що Янович безнадійно застряг у 1980-тих роках і тепер його звідти навіть за оте місце, про яке Кучма часто згадував, не витягнеш. Він знову не помітив зростання цін. Не хочеться вірити в перемальовані цінники, але як тут не повіриш?

Одного разу Азаров уже побував на ринку. Сталася ця історична подія у липні 2011 року. Під час показового візиту на ринок "Столичний" у Києві прем'єр побачив, що "капуста коштує по 80 копійок за кілограм, картопля молода по 3 гривні, а огірки по гривні" і закликав усіх купувати продукти на цьому ринку.

Але вийшов конфуз, бо згодом з'ясувалося, що то були ціни лише для оптових покупців. А вроздріб ніхто не збирається за такими цінами торгувати.

А недавно я мало не беркицьнув: у січні Азаров заявив, що упродовж минулого року ціни на овочі, яйця, цукор, рис, продукти переробки зернових, молоко та молочну продукцію, масло знизились на 7-22 %.!!!

Ну то ж треба! То чому ж тоді масово завозять продукти з-за кордону? Уже все везуть - і молочні вироби, і борошняні, і овочі, і фрукти. Ще тільки хліб не везуть.

Але якщо везуть, то значить, що там усе це дешевше? Чому ж так виходить, що у Польщі Словаччині, Угорщині і Чехії, звідки везуть на Західну Україну молоко, сметану і сир, усі ці продукти дешевші, якщо а) робоча сила там дорожча і б) закупівельна ціна на молоко у селян і фермерів значно вища, ніж у нас? Не кажу вже про дорожчий бензин, вартість перевезень і т. д.

Наші ж молокозаводи купують молоко просто за безцінь. Уже вода дорожча. А продають утридорога. Та ще й хімічать. Недавно мій знайомий, чий родич працює на одному молокозаводі, каже мені: "Ти ж тільки не купуй їхнього молока, бо вони там сиплять хімію".

А хто не сипле? І як перевірити, якщо про перевірку треба попередити за 15 діб?

Це у Польщі серед ночі можуть приїхати на бензозаправку і взяти пробу бензину, а у нас зась.

У нас і до хліба додають таке свинство, що я волію сам хліб пекти. Уже 20 років маю маленьку японську хлібопекарню.

Працює як комп'ютер: тільки й того, що закинув інгредієнти, включив і займаєшся своїми справами, а хата за якийсь час наповнюється неповторними п'янливими запахами. А паска виходить така, як атомний гриб.

Та що там з Польщі - уже і з Німеччині, і з Австрії, і з Італії, з Іспанії та Португалії везуть до нас продукти.

Так і хочеться заволати: "Дарагой Нікалай Янавіч!!! Роззуйте очі! В якому світі ви живете? На якій планеті? Дайте і нам так пожити!"

Я оце сів і почав нотувати, що я купую з вітчизняних продуктів у магазинах. Овочі частково маємо з села, а частково з ринку, мед - у знайомого пасічника, м'ясо - у знайомого м'ясника, кроликів, птицю - теж.

Курей у супермаркетах не купую вже кілька років, довідавшись про "цілющі" властивості бройлерів. Борошно беру з млина. Крупи на ринку.

Масло, сметану, кефір, домашній сир купую польські. Твердий сир, сосиски, олію, йогурти, печиво, цукерки, шоколад, макарони, рис, каву, какао, чай, приправи, соуси, вино, пиво - усе це італійське або німецьке. Та я навіть морську сіль італійську беру!

Залишається хліб (інколи), молоко і цукор. Оце все, що я купую в магазині з вітчизняних продуктів.

Ні, я не помішаний на всьому імпортному. Я просто дбаю про здоров'я своєї родини. Коли купуєш імпортні продукти, то маєш на упаковці чітко виписані усі складники.

Коли купуєш наш твердий сир, то там ніколи не вказуються ані барвники, ані стабілізатори, ані консерванти, ані хлористий кальцій, хоча вони там є. Коли береш наше масло, а в ньому провалюються пальці, то це певний знак, що там є рослинний жир.

Але на упаковці про це ні слова. У молоці є теж специфічні додатки, аби довше не скисало. Як і в хлібі, і в сметані. Ковбасні вироби взагалі отрута.

То який вихід? От і доводиться мимоволі бойкотувати усе українське.

Ні, я не нарікаю, в Галичині прожити можна, бо є село, яке у всі часи, навіть у війну, постачало місто харчами. А як виживають люди на Донбасі, де сіл уже практично нема?

Чому не подумала влада про свій рідний регіон? Чому люди з Донеччини і Луганщини, приїхавши на свята в Галичину, ходили, як зачудовані по наших крамницях і ринках?

Виявилося, що попри усе, ціни у нас нижчі, ніж у них. Ото цурис! "І ти ще не задоволений?" - супить суворі брови прем'єр.

Ні! Ні! Нікалай Янавіч!!! Я задоволений. Усім задоволений. Тільки дуже прошу не приїжджайте до Львова. Бо після вашої стабілізації ми опинимося у прострації.

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...