App Store Google Play

У Дніпрі кандидат "еротико-поетичних наук" ділилася лібідозною лірикою

07.02.2013 17:29
7 лютого у медіа-центрі «ДНЕПР ПОСТ» відбулась прес-конференція відомої української поетки Лесі Мудрак, яка позиціонує себе адептом «еротичної поезії». Що в це визначення вкладає сама авторка, намагалися з'ясувати журналісти з її рідного Дніпропетровська.

Леся Мудрак розповіла, що починала, як всі, з поганих віршів.

«Пробувала себе у всьому, але, все ж таки навчання на відділені літературної творчості у київському університеті, а також спілкування з поетами, дає свої плоди. Я вирішила бути не схожою на всіх, захотіла бути епатажною та креативною, і, чесно кажучи, мені навіть було байдуже, хто що про мене думає. Поезія, для мене, це насамперед вибух енергії, лібідозної особливо. Тож, якось на третьому курсі я написала текст і один знайомий поет його оцінив», - розповіла свою історію пані Леся.

«Я думаю, що про конкуренцію у цьому жанрі говорити не можна. Еротична лірика існувала ще за часів античності, потужний еротичний пласт був у літературі Середньовіччя, в українському ж літературному просторі це, наприклад, «сороміцькі пісні». В кожного поета, навіть у таких відомих як Павличко або Драч, можна відшукати декілька еротичних віршів. Не так давно почали активно упорядковувати антології еротичної лірики, також щороку в Ужгороді відбувається фестиваль еротичної поезії «Березневі коти». Нарешті прийшли до цього брати Капранови, які видали збірки «Ніч еротичної поезії» та «Ніч еротичної поезії non-stop». Я ні з ким не конкурую, тому що еротична поезія - це перш за все стан душі», - запевнила вона журналістів.

Автор першої в Україні наукової дисертації про еротичну лірику Леся Мудрак запевнила, що еротика в ліриці - це дійсно велика наука.

«На 4 курсі я видала свою першу книжечку з еротичною поезією, тож коли це трішки набуло розголосу, я вирішила це питання глибоко дослідити. В університеті Шевченка, як ви розумієте, професура була не в захваті від обраної теми. Але я таки домоглася свого і зрештою знайшла собі наукового керівника і захистила дисертацію з теми «Еротична лірика. Жанрова специфіка та ідіостилі». У своїй роботі я відокремила любовну, інтимну та еротичну лірику, адже це зовсім різні речі», - переказала поетка свої наукові дослідження.

«Вже майже рік я не писала нічого, але це є нормальним, адже не хочеться писати те, що потім опиниться у смітнику. Не знаю, що мене надихає, це зовсім не обов'язково якісь любовні пригоди чи чоловіки, скоріше просто працює уява. Не можу передбачити, чим буду займатись надалі, але поки що мені дуже комфортно у цій ніші. Щодо творчих планів, нещодавно один режисер запропонував мені написати сценарій до еротично-психологічної драми. Я вважаю, це буде досить складно, але я хочу спробувати» - пояснила гостя, відповідаючи на питання про свої поточні творчі плани.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...