App Store Google Play

Суд дочитав покази політолога-«терориста»

06.02.2013 14:49
Суд завершив оголошувати протоколи допиту Віктора Сукачова, обвинуваченого в організації та здійсненні терактів у Дніпропетровську, Запоріжжі та Харкові. 7 лютого - у наступному засіданні суд надасть можливість Льву Просвірніну, обвинуваченому у пособництві терористам, дати пояснення по суті його обвинувачення. Про це стало відомо у судовому засіданні 5 лютого.

Покази Віктора Сукачова, отримані на досудовому слідстві, суд завершив оголошувати протоколом, який Сукачов писав власноруч. У цьому протоколі викладач-політолог дав коментарі щодо суті обвинувачення, яке було йому пред'явлене у серпні 2012 року - наприкінці досудового слідства.

Відповідно до цього протоколу, політолог Віктор Сукачов і програміст Віталій Федоряк розпочали планування терактів у січні-лютому 2011 року, і їхня «стійка терористична група» складалася лише з них двох. Вони хотіли створити суспільний резонанс і отримати від влади 4,5 млн.доларів за припинення серії вибухів.

Відповідно до цих показів, Віктор Сукачов частково визнає свою провину - не згодний він із обсягом обвинувачення, оскільки у ньому не встановлена роль і ступінь участі кожного підривника окремо.

Так, у цих протоколах значиться, що Сукачов відповідав за технологію виготовлення вибухівки, тоді як Федоряк був ініціатором звернень з вимогою викупу саме до органів влади. Він сам складав тексти цих звернень, відповідав за комунікацію, і нагадував про можливість втручання свого впливового брата-прокурора.

У протоколі показів Сукачов вказує на фактичні неточності щодо обставин злочинів і висловлює бажання їх виправити. Він вказав, що ці неточності створені за вказівкою Федоряка, який наполягав на дачі хибних показів.

Сукачов заперечував будь-які політичні мотиви терактів. На питання слідчих щодо документів, пов'язаних із роботою на різних політиків, виявлених у комп'ютері Сукачова, він відмовлявся давати покази, зазначаючи, що ця інформація жодного стосунку до терактів не має.

Ледь не на кожному допиті Віктор Сукачов заявляв про непричетність до терактів Льва Просвірніна та Дмитра Реви. Тільки ці покази він підтвердив у суді. Щодо інших він обіцяє надати пояснення після допиту решти підсудних, свідків та потерпілих.

Як повідомляв Дніпроград, покази Сукачова щодо технології виготовлення вибухівки змушують сумніватися у тому, що діяв він самостійно. Інший обвинувачений у пособництві терористам - Дмитро Рева, у своєму листі припустив, що діями Сукачова і Федоряка міг керувати невстановлений слідством силовик-підривник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...