App Store Google Play

Вілкула прирівняють до Лазаренка

17.01.2013 12:36
Віце-прем'єрові Олександру Вілкулу на січневій сесії Дніпропетровської міськради збираються присвоїти звання Почесного громадянина Дніпропетровська.

Про це повідомляє видання "Коментарі" з посиланням на відповідний проект рішення міської ради. Водночас, на офіційному сайті ради в даному проекті лише декларуються наміри депутатів, однак відсутні прізвища  осіб, які мають отримати почесне звання.

Між тим, власні джерела в міській раді підтвердили  Дніпрограду, що питання буде винесене на розгляд на найближчій сесії і, безумовно, проголосоване більшістю, адже Олександр Вілкул є керівником обласної організації Партії Регіонів.

Почесний громадянин має право на вільний вхід на всі загальноміські заходи, в усі виконавчі структури міської влади, вносити пропозиції до міської ради та її виконавчого комітету з усіх життєво важливих питань міста, безкоштовно їздити в міському пасажирському транспорті (крім таксі), а також на звільнення від плати за користування усіма житлово-комунальними послугами.

Першим Почесним громадянином міста став Олександр Миколайович Поль, пам'ятник якому встановлено поруч з будівлею міської ради. Вже після Великої Вітчизняної війни Почесне звання присвоєно активній підпільниці Надії Сарані, Героям Радянського Союзу Івану Яловому, Петру Шавуріну, Олексію Потьомкіну, воїну-визволителю Дніпропетровська Івану Гордієнку. Також цього звання удостоєні колишній генеральний директор Південного машинобудівного заводу Олександр Макаров, видатний вчений Володимир Моссаковський, колишній член президіума міської ради ветеранів Іван Воливач, колишній голова виконкому міської ради Олександр Мігдєєв та навіть опальний екс-прем'єр Павло Лазаренко. Останній став почесним з другої спроби у вересні 2009.

Окрім того, Почесними громадянами міста є екс-Президент України Леонід Кучма, народний артист СРСР і України Йосип Кобзон, ректор Дніпропетровської медичної академії, заслужений лікар України Георгій Дзяк, народний артист України Жан Мельников. До цього списку також входять відомі спортсмени - це чемпіонка світу з фігурного катання Оксана Баюл, багаторазовий чемпіон Світу, Європи та Олімпійських Ігор з важкої атлетики Султан Рахманов, звання якому було присвоєно посмертно. Також посмертно у 2011 році присвоєно таке звання ветерану ракетно-космічної галузі, Герою України Станіславу Конюхову. Того ж року Почесним громадянином міста став народний художник України Володимир Небоженко, - додала Наталія Колесникова.

Звання "Почесний громадянин Дніпропетровська" присвоюється людям, які мають визначні заслуги у соціальному, економічному та культурному розвитку міста, зробили значний внесок у громадсько-політичне життя територіальної громади міста, прославили місто далеко за його межами. Рішення про присвоєння звання приймається на сесії міської ради. Звання "Почесний громадянин Дніпропетровська" присвоюється щорічно до Дня міста.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...