App Store Google Play

Сукачов хоче дати покази останнім, аби СБУ не вплинула на свідків

11.01.2013 17:42
Підсудний у справі про теракти Віктор Сукачов, якого називають ключовим підсудним, створює інтригу у суді. Сьогодні він ухилився від дачі своїх пояснень по суті пред'явленого обвинувачення.

Раніше судом був визначений такий порядок: спочатку опитають Віктора Сукачова, потім Льва Просвірніна та Дмитра Реву, а останнім - Віталія Федоряка. Після підсудних свої покази у суді дадуть свідки.

Віктор Сукачов, наголошуючи що надання пояснень - це його право, а не обов'язок, заявив: «Я жодним чином не відмовляюся від того, щоб давати показання, однак я надам всі показання та пояснення відповідно до п. 5 ст. 263 КПК України пізніше в ході судового слідства, після того, як будуть допитані інші обвинувачені, потерпілі та свідки».

Він аргументував свою позицію тим, що остерігається, аби покази свідків не могли підлаштувати під його пояснення: «Якщо я дам показання раніше, то з подачі органу державного обвинувачення СБУ проведе відповідну роботу зі свідками, і вони просто змінять свої показання. Для того, щоб мати якісь гарантії того, що буде здійснюватися правосуддя, а не фальсифікація».

Попри неодноразове наголошення Сукачовим, що він не відмовляється дати показання, суд розцінив це як відмову і перейшов до зачитування матеріалів справи, що містять покази підсудного. На запитання до нього Сукачов посилається на своє право дати покази пізніше.

Суд зачитав явку з повинною та перший протокол допиту Сукачова, де розказано як вони з Федоряком готували та провели вибухи в Дніпропетровську 27 квітня. В кінці протоколу він вказав коло осіб, які не мають відношення до вибухів. Серед них - підсудні Просвірнін та Рева.

У своїх показах Сукачов має намір вказати, чи відповідають дійсності факти, викладені у документі. Але такі покази він має намір дати лише після усіх фігурантів справи.

На наступному засіданні 15 січня о 10:30 суд продовжить зачитувати документи, що містять покази Віктора Сукачова.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...