App Store Google Play

Лікарні Дніпропетровщини «обезголовлені»: через недоліки чи через вибори

03.01.2013 09:59

На Дніпропетровщині з нового року позбулися своїх посад три десятки головних лікарів медичних закладів. В профільному управлінні облдержадміністрації пояснюють: звільнили через незадовільну роботу. Водночас в опозиції впевнені: позбавили посад лікарів саме тих закладів, виборчі дільниці яких дали мало голосів за регіоналів. У прокуратурі області ніяких порушень у звільненні не знайшли.

Павло Лук'янченко на посаді головного лікаря Марганецької міської лікарні пропрацював 15 років. Про своє звільнення дізнався з новин в інтернеті. Медик каже: про причину, з якої йому не продовжили контракт на роботу, його досі не повідомили. Нещодавно в лікарні була перевірка, каже він, особливих недоліків не виявили, зауваження викликали тільки високі показники захворюваності в промисловому місті, розказав Радіо Свобода вже колишній головний лікар.

«Були перевірки. Без недоліків, звісно, не буває - як у будь-якому закладі. Високий рівень захворюваності на туберкульоз, висока смертність в місті, хоча зростає вона в усіх регіонах, я ж дивився! Але ми не перевищуємо середньообласні показники. Я в підвішеному стані. Це якось неприємно. Що воно буде, я не знаю», - зазначив Павло Лук'янченко.

Хто керуватиме медичним закладом, який обслуговує 50-тисячне місто, у новому році, невідомо. Знятий з посади головлікар каже: усі звіти та плани підготував, як зазвичай щороку, можливо, ситуація ще зміниться. У «підвішеному стані» разом із керівником Марганецької лікарні опинилося ще 30 головних лікарів. Під скорочення потрапили очільники міських та районних лікарень, пологових будинків, комунальних стоматологічних та дитячих поліклінік тощо.

Начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Валентина Гінзбург зазначає: до них є серйозні зауваження. Недоліки виявили під час перевірок. Деталі посадовиця обіцяє оприлюднити пізніше.

«Лікувально-профілактичним закладам збільшено фінансування на медикаментозне забезпечення і харчування, було все зроблено, було встановлене високо сучасне обладнання на понад 150 мільйонів гривень, я думаю, показники мали бути кращими», - зазначає вона.

Тим часом в опозиції вважають, що звільнені медики просто «не догодили» владі - не забезпечили на виборах «потрібні показники». Та сама Марганецька лікарня входила до округу з центром у Нікополі, де на останніх виборах до Верховної Ради на десятках дільниць перемогла опозиція.

«Створили таку ситуацію, і зараз маніпулюють нашими високоосвіченими, професійними медичними кадрами. Фактично систему управління галуззю розбалансовано, і не треба думати, що щось там «покращено»», - говорить депутат обласної ради від «Фронту змін» Владислав Романов.

Наразі опозиція домагається продовжити контракти на роботу зі звільненими головними лікарями і взагалі припинити практику підписування таких контрактів на рік, адже це садить медиків «на гачок»: вони змушені більше думати не про клятву Гіппократа, а про догоджання обласному начальству.

Водночас у прокуратурі області порушень у звільненні лікарів наразі не знайшли. Прокурор області Наталія Марчук заявила: якщо медики були не задоволені умовами своїх контрактів, вони мали оскаржувати їх раніше.

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...