App Store Google Play

Дніпропетровських селян навчать юридично прощатися із землею в клініках

03.01.2013 09:21
Дніпропетровські активісти Громадської платформи впровадження земельної реформи (юристи, фермери, журналісти, землевласники, правозахисники), разом з київськими експертами з земельних питань обговорили найбільш актуальні питання у земельній сфері.

Програма публічної дискусії складалася з  трьох основних блоків: «Барометр земельної реформи: що думають люди?»; «Барометр земельної реформи: що думають експерти?» та Панельної дискусії на тему: «погляди на земельну реформу - що очікувати у 2013 році»?

Експерти Київського Інституту економічних досліджень та політичних консультацій презентували результати досліджень, що проводилися в трьох регіонах України: у Дніпропетровській та Хмельницькій  областях та АР Крим. За словами експертів,  лише близько третини землевласників для отримання необхідної інформації використовують ЗМІ (пресу різних рівнів, радіо, Інтернет). Загалом за результатами дослідження, жителі Дніпропетровської області виявились найбільш обізнаними у земельній проблематиці.

Ця тенденція буде продовжена і у 2013 році, адже, як зауважив Павло Кулініч, юрист проекту USAID «АгроІнвест», селяни Дніпропетровщини тепер матимуть змогу безкоштовно отримувати  додаткову інформацію щодо перебігу  земельної реформи та захисту своїх прав в земельній сфері.

Під час заходу відбулось урочисте підписання грантового договору між проектом USAID «АгроІнвест» та Дніпропетровською обласною громадською організацією «Громадська платформа впровадження земельної реформи у Дніпропетровській області» на виконання гранту «Первинні та вторинні юридичні послуги сільському населенню та власникам особистих селянських і фермерських господарств у сфері прав власності на землю у Дніпропетровській області».

Проектом передбачено створення у кожному районі області юридичної клініки, в рамках роботи якої студенти юридичних факультетів під керівництвом досвідчених юристів надаватимуть консультації селянам.

В реалізації таких проектів зацікавлена і влада.

Як підкреслив голова обласної ради Євген Удод, таким чином, селяни матимуть змогу отримати потрібну інформацію, а студенти та юристи-початківці - живу практику, необхідну для формування висококласного фахівця своєї справи. В цілому, робота Громадської Платформи із земельних питань дозволяє владі  отримувати реальну інформацію з місць, вчасно реагувати на питання, що виникають. Таким чином Громадська Платформа виступає дієвим механізмом взаємодії громадськості та влади.

Захід проводиться в рамках проекту «Об'єднуємося заради реформ!» (UNITER), що виконується Pact в Україні за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), і проводиться спільно з Проектом USAID АгроIнвест, що виконується компанією Кімонікс Інтернешнл.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...