App Store Google Play

Прокуратура: 84% звалищ не відповідають нормам

20.12.2012 15:26

У прокуратурі відбулася міжвідомча нарада щодо стану дотримання законодавства у сфері поводження з відходами в області. Головував на нараді заступник прокурора області Олександр Пєтухов, присутніми були керівники контролюючих та правоохоронних органів.

Зрештою, у підсумку було визнано, що у сфері поводження з відходами існує низка проблемних питань. А 303 з 360 звалищ твердих побутових відходів, розташованих на території області, не відповідають нормам екологічної безпеки. 13 звалищ працюють в режимі перевантаження, 25 сміттєзвалищ та полігонів не паспортизовані, земельні ділянки, на яких розміщено 229 сміттєзвалищ та полігонів твердих побутових відходів, використовуються без правовстановлюючих документів на землю.

В окремих районах області схеми санітарної очистки або взагалі відсутні, або є застарілими, у більшості сільських населених пунктах не організовано вивіз відходів взагалі. Все це, йдеться у повідомленні прокуратури, є основним фактором виникнення стихійних сміттєзвалищ.

Дісталося і чиновникам: на думку прокуратури, державний контроль з боку екологічної інспекції, обласного управління санітарної та ветеринарної служби, а також органів Держкомзему є неналежним.

Прокуратура ж, за звітами її працівників, гав не ловить, натомість порушення помічає і усуває: у поточному році порушено 4 (чотири!) кримінальні справи, розглянуто 255 документів реагування, до відповідальності притягнуто 116 осіб та відшкодовано 289 тисяч гривень.

Нагадаємо,що "благоустрій та охорона навколишнього середовища - одне з найважливіших питань, яке сьогодні активно вирішує обласна влада. Особливо це стосується міст і районів з великим екологічним навантаженням". Про це активно розповідають з екрнів телевізорів та газетних шпальт чиновники регіону.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...