App Store Google Play

Презентація творів Донцова в Січеславі

10.12.2012 10:37
Січеслав познайомився з великою науковою працею - антологією найповнішого зібрання творів Дмитра Донцова, першого ідеолога українського націоналізму.

Дмитро Донцов - видатний український суспільний діяч, філософ та публіцист. Батько ідеології націоналізму. Його праці викликають жваві історично-ідеологічні суперечки і у наш час. Саме тому студенти-патріоти Січеслава не оминули такий цікавий захід, як презентація десятитомної збірки праць Донцова, що є найбільшим зібранням його доробків та дописів. Надвечір у одній з конференц-залі місцевого Будинку профспілок зібрались українські патріоти, журналісти, небайдужа молодь.

Захоплюючу лекцію вів пан Олег Баган. Він і є редактором та упорядником цієї монументальної збірки.

Автор розповів, що представники української діаспори, яких прийнято вважати вкрай націоналістично налаштованими, стримані до постаті Донцова, бо є більш ліберальними націоналістами.

Пан Олег розвіяв міф про інтегральність донцовського націоналізму. На його думку, Донцов не сприймав українців по крові, а сприймав по духу. Це є основоположною відмінністю між націоналізмом Донцова і інтегральним націоналізмом у інших державах. Крім того, українські націоналісти ніколи не називали себе інтегральними націоналістами.

Основна теза автора збірки: Донцов показав нам дух українства, його величність, та здатність на боротьбу. Це залишатиметься фундаментом для розвитку націоналізму в Україні ще протягом багатьох років.

Монолог пана Багана плавно перетік у дискусію, в ході якої усі присутні мали змогу задати будь-яке питання. Обговорювались біографічні відомості з життя Дмитра Донцова, його життя за кордоном, його діяльність в дореволюційний час та багато інших аспектів.

"Якщо не ти, то хто?"

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...