App Store Google Play

Викрито корупційну книжкову схему – хтось нагрів руки на 11 млн грн

05.12.2012 10:49

Донецька, Запорізька, Одеська, Херсонська, Дніпропетровська, Полтавська, Вінницька, Луганська та Миколаївська області потрапили в корупційну книжкову схему. За попередньою оцінкою одним і тим же особам в руки надійшло майже 11 мільйонів гривень.

Оскільки рівень можливих зловживань вийшов за межі одного регіону, Демократичний Альянс надіслав звернення з вимогою перевірки до контролюючих органів вищого рівня - Генеральної прокуратури України, Антимонопольного комітету та Державної фінансової інспекції.

Рівень зловживань запорізьких чиновників сягнув рівня Генеральної прокуратури. Адже саме туди поскаржився ДемАльянс на зловживання під час тендерних закупівель в Запоріжжі, де прибутки нечесних підприємств сягнули 35% від вартості закупки.  Саме страшне те, що запорізька книжкова корупційна схема при держзакупівлях (в Запоріжжі купили книги на 800 тисяч гривень за завищеними цінами) розкинулася на дев'ять регіонів України.

Як це було в Запоріжжі

На початку листопада запорізьке Управління культури і мистецтв підписало з ТОВ "Видавничо-книготоргівельна фірма "Альфа" договір про постачання поліграфічної продукції на суму 801 932 гривень. Загалом у переліку закупівлі значиться близько двох тисяч найменувань різноманітних книг.

ДемАльянс проаналізував випадковим чином близько 20% позицій і виявив, що вартість придбаних книг згідно договору перевищує середньоринкові ціни в середньому на 35%.

Варто зазначити, що заявки на участь у запорізькому тендері подавали два підприємства: ПП "Книжковий дім "Проспект-прес" та ТОВ "Видавничо-книготоргівельна фірма "Альфа", яке перемогло, запропонувавши загальну ціну пропозиції на 751 гривню менше, ніж конкурент.

Виявилося, що ці два підприємства пов'язані між собою, про що свідчать витяги з Держреєстру. Так, засновниками ТОВ "ВКФ "Альфа" є Гуріна Наталія Вікторівна та Лук'янчиков Максим Юрійович. Ці ж особи значаться і в засновниках іншого підприємтсва - ТОВ "Альфа-прес".

"Разом з тим, саме ТОВ "Альфа-прес", згідно реєстраційних даних, має спільний контактний номер телефону з ПП "КД  "Проспект-прес", що може свідчити про пов'язаність учасників "конкурентних торгів", проведених Управлінням культури і мистецтв в Запоріжжі", - каже член запорізького Демократичного Альянсу Юрій Сидоров.

Раніше, в червні 2012 року, ця ж схема була застосована під час тендеру, де замовником виступила Запорізька обласна бібліотека  імені О.М. Горького. Тоді ТОВ "ВКФ "Альфа" отримало замовлення на суму в 450 тисяч гривень, запропонувавши ціну пропозиції на 1228 гривень менше за свого єдиного конкурента - ПП "КД "Проспект-прес".

Відпрацювали схему по всій Україні

Загалом, ТОВ "ВКФ "Альфа" за останній рік здобуло перемогу в 5 тендерах на суму в 4,66 мільйонів  гривень. Окрім Запоріжжя торги оголошувалися Управлінням культури і туризму Донецької міськради, Управлінням культури Херсонської міськради та Обласною одеською бібліотекою імені Грушевського. В чотирьох випадках з п'яти, перемога здобута в конкуренції з ПП "КД "Проспект-прес", причому лише в Одесі участь в тендері взяв третій учасник, який пізніше був відсторонений від участі в торгах. Інформація про учасників тендеру в Херсоні взагалі не була оприлюднена.

В свою чергу, ПП "КД "Проспект-прес" за останній рік здобуло перемогу також в 5 тендерах на суму 2,67 мільйонів  гривень. Торги оголошували бібліотечні заклади з Дніпропетровська, Вінниці, Полтави, та Донецька.

В 4 тендерах з 5 конкуренція відбувалася лише з ТОВ "ВКФ "Альфа", а в одному випадку - з уже згаданим ТОВ "Альфа-прес". Останнє ж, в свою чергу, за останній рік здобуло перемогу в 3 тендерах на суму 1,3 мільйонів гривень. Змагання відбувалося з ПП "КД "Проспект-прес" та ПП "ЦСО".

"Варто зазначити, що останнє підприємство має спільну юридичну адресу з  ПП "КД "Проспект-прес", що може свідчити про обопільну пов'язаність усіх чотирьох підприємств", - коментує ситуацію член запорізького Демократичного Альянсу Юрій Сидоров.

Приватне підприємство "ЦСО" також не перебувало осторонь державних закупівель: влітку 2012 року підприємство перемогло в 3 тендерах на суму 2,3 мільйонів гривень, конкуруючи лише з ТОВ "Альфа-прес".

Таким чином, за результатами тендерів-близнюків одним і тим же особам надійшло з коштів місцевих бюджетів дев'яти регіонів майже 11 мільйонів гривень. Кожного разу вартість пропозиції переможця відрізнялася від конкурента лише на 0,5-1,5% та вартість поліграфічної продукції значно перевищувала ринкові ціни.

"Звісно, однозначно стверджувати про "зацікавленість" організаторів торгів ми не маємо права", - кажуть в Запорізькому ДемАльянсі. - "Та варто зазначити, що згідно Держреєстру в Україні зареєстровано більше п'яти тисяч суб'єктів видавничої справи. Звісно, значна частина з них фактично не працює, та питання риторичне: невже навіть з кількох сотень активних учасників ринку, жодна особа не виявила бажання отримати 11 мільйонів? Тому ми і написали до ГенПрокуратури."

Чи стануть риторичні питання підтвердженням підозр - мають перевірити відповідні органи. Генеральна прокуратура, Антимонопольний комітет та Держфінінспекція мають дати оцінку подібним "співпадінням", вважають в Демократичному Альянсі. Саме по результатам цієї оцінки має і суспільство оцінити ефективність зазначених структур та їх керівників.

Dem-alliance

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...