App Store Google Play

Регіонал намагався поборотися з українською церквою

05.12.2012 13:02
Чи не єдиним рішенням 29 сесії Дніпропетровської міськради, яке викликало дискусію в залі (загалом депутати з порядком денним впоралися за 32 хвилини), стало рішення «про надання згоди на передачу з комунальної власності територіальної громади міста у власність Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату будівель по проспекту Свободи 89 та вулиці Рилєєва 36».

Один з відомих дніпропетровських «регіоналів», не перший рік задіяний у депутатській комісії з розвитку торгівлі та підприємництва (ще донедавна - начальник департаменту торгівлі) Олександр Дорошенко встав стіною проти такого проекту рішення.

«На якій підставі комунальне майно передається церковній організації, яка була зареєстрована у 1992 і не визнана жодною помісною православною церквою, яка не підпадає під указ Президента Кравчука «Про передачу культових споруд Православній церкві й іншим церковним організаціям?» - обурювався депутат.

За словами регіонала, ці споруди, у яких віряни своїм коштом облаштували храми, ніколи не були у власності церкви, а зараз перебувають в оренді у «церковної організації». Тому він закликав депутатів й міського голову рішення не приймати й залишити «статус кво», тобто будівлі у власності міста, а в оренді - у православних.

Дещо здивований Іван Куліченко зауважив, що пану Дорошенку має бути прекрасно відомо, що згадані будівлі давно вже знаходилися у напівзруйнованому стані і міськрада не знала, що з ним робити.

«Українська православна церква взялася цю будівлю (проспект Свободи, 89 - ред.) відновити й здійснює ремонт. Те ж саме з Рилєєва, 36. В зв'язку з тим, що вони взяли аварійне, непридатне для використання майно, вклали кошти, відновили, і тепер звернулися з проханням передати їм як церкві, всі комісії розглянули - питань не було. Рішення є законним: майно, яке було втрачене, зараз збережено,» - пояснив міський голова і додав: «Можете поступати як хочете».

Дорошенко й поступив як хотів: єдиний у залі проголосував «проти».

Нагадаємо, що за адресою проспект Свободи 89 знаходиться окраса й головна святиня дніпропетровських православних - Кафедральний собор Петра і Павла. За часів СРСР у будівлі собору розміщувався кінотеатр ім. Григорія Петровського. Після розпаду імперії, а саме 1995 року, кінотеатр було закрито, будівля прийшла в занепад. У цей же час в Україні відроджується рух за автокефалію церкви. На початку 90-х постає УПЦ КП, що мала тоді 2 парафії на Дніпропетровщині.

У другій половині 90-х років місцева влада передала вірянам Київського патріархату колишній кінотеатр в оренду. Зусиллями тоді ще архиєпископа Дніпропетровського і Криворізького, Богородського та Московського Адріана (Старини) будівлю почали реставрувати, вона ставала поступово схожою на храм.

Кафедральний собор Петра і Павла - один з найбільших та найгарніших у єпархії. Відбудовували його як коштом архиєрея та парафіян, так і коштом української діаспори. На території собору збудовано двоповерхову недільну школу, духовне церковно-хорове училище, актову залу і трапезну, бібліотеку, гуртожиток.

Слід відзначити, що міський голова Іван Куліченко неодноразово підкреслював рівність усіх національних, етнічних та релігійних громад у Дніпропетровську.

Персонально для Олександра Дорошенка Дніпроград нагадує, що Православна церква Московського патріархату, пізніше самопроголошена Російська православна церква відокремилася від Київського патріархату лише у 1448 році. На момент Хрещення Русі, зокрема, у місті Києві, ані міста Москва, ані тим більше московського патріархату не було й в проекті.

Більше того, ухвалою Архієрейського Собору РПЦ 25-27 жовтня 1990 року, у відповідь на звернення українського єпископату до Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II і всього єпископату РПЦ, за Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Філарета (саме такий титул було надано Митрополитові України 1990 року), Українській Православній Церкві було надано незалежність і самостійність в урядуванні та права широкої автономії.

Лише 1992 року внаслідок заколоту і за його відсутності Митрополита Київського і всієї України Філарета (Денисенка) було усунуто з посади. Замість нього предстоятелем УПЦ (МП) було обрано Володимира (Сабодана), що був на той час митрополитом Ростовським і Новочеркаським (РПЦ).

За чисельністю вірян станом на кінець 2011 року УПЦ КП - найбільша в Україні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


останні новини

Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...