App Store Google Play

Дніпропетровські лікарі розписались у власній безпорадності

29.11.2012 08:57

Небайдужі глядачі подарували шанс на порятунок малюкові з Дніпропетровська і він їде лікуватися в Ізраїль.

П'ять тисяч доларів на обстеження та лікування хлопчика зібрали люди з усієї України після сюжету, який вийшов у прграмі ТСН.

Іванко Парохонько, якому всього два з половиною роки, майже половину свого життя страждає від паразитів. Батьки тривалий час шукали допомоги у медиків Дніпропетровська та Харкова, але хлопчикові гіршало. Врешті малюк майже перестав спати та їсти. Дитину обстежували педіатри, паразитологи, гастроентерологи, імунологи, хірурги, інфекціоністи, неврологи та ендокринологи. Висновки їх подекуди суперечливи, а наслідок один - дитина почувалася дедалі гірше. У Іванка ушкоджена підшлункова та щитовидна залози, печінка та селезінка.

Після сюжету ТСН із благанням батьків про допомогу деякі українські лікарі запідозрили матір у спробі заробити на власній дитині. Мовляв, хвороба хлопчика зазвичай лікується в Україні швидко і недорого.

"Потрібно тільки обстежитися, пролікуватися та не зловживати медикаментами", - зазначила головний паразитолог Дніпропетровської області Валерія Борисенко.

Висновки дніпропетровських колег про гарбузоподібного ціп'яка спростували на кафедрі медичної паразитології в Харкові, яку вважають провідною в Україні. Тут малюкові надавали усю допомогу, ціп'яка не виявили, натомість знайшли інших паразитів та нові хвороби.

"Він до нас потрапив після лікування препаратом, котрий було призначено у неадекватних дозах. І таким маленьким дітям його не призначають. Тому тут на тлі того, що було отруєння препаратом, лікувати ті хвороби, що були виявлені, досить складно", - пояснила завідувач кафедрою медичної паразитології Харківської обласної інфекційної лікарні Катерина Бодня.

На порятунок хлопчика батьки витратили близько 30 тисяч гривень - але марно. Коли гроші скінчилися, звернулися по допомогу.

"Якби тут можна було допомогти, якби тут могли лікарі, та нікуди б я не їхала. Дитині ж гіршає. І нікому нема діла до мого хлопчика маленького!", - у відчаї пояснювала мати Олена Трегуб.

Вона каже, що після сюжету по телевізору лише одна лікарка зателефонувала їй та вибачилася за недостатню увагу до хворої дитини, котру тепер в ізраїльській клініці обіцяють обстежити та вилікувати.

"Люди добрі, подяка вам величезна, материнський вам уклін за все, що ви для нас зробили", - подякувала жертводавцям Олена.

Разом із сином вона вже вилетіла до Тель-Авіву. Додому хлопчик має повернутися вже за тиждень. Матір обіцяє привезти всі виписки з тамтешньої лікарні, аби ніхто з українських лікарів більше не підозрював її у шахрайстві.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...