App Store Google Play

Відтепер для поховання людини треба тиждень чекати дозволу прокуратури

27.11.2012 10:40
Зі вступом у дію нового кримінально-процесуального кодексу, перед тим як ховати, родичі мають отримати дозвіл з прокуратури. Як наслідок - в Україні вже зафіксовані випадки, коли родичі чекають на небіжчиків понад тиждень. У моргах вже жаліються на брак місць.

Якщо раніше у морзі померлого за бажанням рідних могли лише зберігати чи готувати до похорону, то згідно з новим Кримінальним кодексом, ховати чи не ховати, вирішуєте вже не ви. Ледь не кожен новоприбулий ще й підлягає обов'язковому розтину, йдеться у сюжеті ТСН.

Такого ажіотажу біля будівлі судово-медичної експертизи не було вже давно. Небіжчиків тут видають щокілька хвилин. Хтось уже дочекався, а хтось оббиває пороги інших установ, сподіваючись отримати спершу дозвіл на поховання.

Олександрові було 28, він загинув на виробництві, тіло чоловіка рідні не можуть забрати з моргу вже 5 день - не дозволяє прокуратура.

Родич загиблого Микола Головуз розповів: "Вони не мають права видавати без судово-медичної експертизи, без якогось там акту, який повинен видаватися, а в морзі говорять, що вони цей акт складають півтора місяці".

Прокурор голосіївської прокуратури Києва Дмитро Люшенко пояснив: "Раніше дані дозволи видавали органи внутрішніх справ, які відповідно мали на руках всі документи, могли відповідно реагувати, а на даний час всі дозволи видаються прокуратурою".

Стаття 238 Нового кримінального кодексу фактично зрівняла померлих власною і не власною смертю. Розтин для всіх - паперова тяганина. В моргах кажуть - у них може не вистачити ні місць, ні спеціалістів. Що вже й казати про процеси у тілі померлого.

Нові правила неабияк вдарили і по кишеням українців. Розтин у державному морзі нині у середньому коштує тисячу гривень. З огляду на кількість померлих, про ціну питання можна лише здогадуватися, не кажучи вже про вартість доби у холодильнику, та навіть шанобливішого ставлення до клієнта з боку медиків.

Керівник похоронного бюро Вадим Малиновський зізнався: "Як не прикро про це говорити, з констатації смерті людини починається бізнес. На цьому бізнесі хочуть заробити всі".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...