App Store Google Play

У справі "терористів" видалили найбільш говіркого адвоката

27.11.2012 14:52

У справі дніпропетровських терористів оголосили відвід адвокату Дмитра Реви Оксані Томчук. Про це повідомила сама адвокат.

За її словами, їй оголосили відвід через те, що вона була допитана у якості свідка на початку слідства, оскільки є родичкою Дмитра Реви.

Крім того прокурори заявили про намір подати клопотання до кваліфікаційної комісії на позбавлення Оксани Томчук права займатися адвокатською діяльністю, оскільки вважає, що адвокат порушила норми професійної етики.

Адвокати вважають, що клопотання прокуратури є намаганням порушити право Дмитра Реви на захист і не має підстав. Відповідно до ст.61 КПК, не може бути захисником особа яка давала свідчення щодо обставин справи.

"У день вибухів я перебувала за межами Дніпропетровська. Жодних фактичних свідчень щодо обставин справи я не давала, мої свідчення стосувалися виключно даних, що характеризують Дмитра. Я не заявлена в обвинувальному висновку в якості свідка", - пояснила Оксана Томчук.

"Державне обвинувачення мотивує тим, що моя колега була допитана в якості свідка, проте не уточнює в якості свідка чого? Якщо виходити з такої логіки, то свідками тих подій було все місто, і тоді можна видалити мене, Погосяна, та інших (адвокати підсудних - ред.)", - наголосив адвокат Льва Просвірніна Олександр Резник.

Колегія суддів винесла постанову про відсторонення Оксани Томчук від участі у справі, посилаючись на п.2 ч.1 ст.61 Кримінально-процесуального кодексу.

Крім того, суд виніс окрему ухвалу ­- повідомити про дії Оксани Томчук, які вважає порушенням професійної етики, до дисциплінарної палати кваліфікаційної дисциплінарної комісії адвокатів Дніпропетровської області.

Після видалення Оксани Томчук із зали суду її підзахисний Дмитро Рева заявив: "Я вважаю, що рішення суду не відповідає моєму праву на захист, незаконне та упереджене".

У вівторок почався розгляд справи по суті. На засідання доставлені всі 4 обвинувачених у терактах.

Водночас нікого з родичів на засідання не пустили.

Томчук найактивніше коментувала справу терористів у пресі.

Українська правда

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...