App Store Google Play

Ще пару років "покращення" й працювати в країні буде нікому

27.11.2012 09:52

91% висококваліфікованих українських фахівців з вищою освітою думають про роботу за кордоном, адже українську молодь не влаштовує економічна та політична ситуація в Україні. Такі дані отримали в результаті опитування, проведеного міжнародним кадровим порталом hh.ua, інформує прес-служба порталу.

Виїхати закордон хочуть не лише молоді спеціалісти, а й 30-річні фахівці. Так, найбільше українці хочуть працювати в країнах Європи, США та Канаді.

Так, майже половина респондентів (48%) відповіла, що має серйозні наміри виїхати з України. 43% опитаних зізналися, що іноді розглядають можливість пошуку роботи за кордоном, і лише 4% зовсім не планують виїжджати з України. У той же час 5% респондентів хочуть використовувати навчання за кордоном для того, щоб залишитися там працювати.

Найпопулярніші для запланованої трудової міграції є розвинуті західні країни: Європа (63%) та США / Канада (42%). Цікаво, що п`ята частина їде або планує їхати до Австралії, а 14% - в Росію. 16% опитаних відповіли, що їм не важливо, куди емігрувати, аби були хороші умови життя. Менш популярними виявилися Азія (8%), Південна Америка (5%), Африка (3%), хоча й туди знайшлися бажаючі виїхати.

Більшість респондентів (72%) вважає, що головна причина виїзду молоді на роботу за кордон - відсутність гарного майбутнього для себе і своєї сім`ї в Україні. 44% вказали причиною потенційної міграції низький рівень оплати праці. 41% опитаних вважає, що в Україні немає умов для повноцінної реалізації професійних якостей, а нестабільна політична ситуація видається «коренем зла» для 34% респондентів.

Однак, опитані не вважають навчання в західних країнах найпростішим способом побудувати кар`єру за кордоном. Так, 40% респондентів не впевнені в тому, що закордонна освіта допоможе їм залишитися в країні навчання. 27% вважає, що така освіта не має вирішального значення при намірі емігрувати. І лише третина респондентів розраховує побудувати кар`єру за кордоном після закінчення навчання. У той же час 91% опитаних ніколи не отримували освіту за кордоном.

Ті 4% громадян, які не хочуть емігрувати закордон, аргументують своє рішення побоюваннями залишитись там людьми «другого сорту» (35%опитаних). Другою за популярністю причиною стали патріотичні почуття і бажання розвивати рідну країну (31%). Лише чверть тих, хто не хоче покидати Україну, задоволена роботою в рідній країні.

В опитуванні брали участь 5 017 респондентів, серед яких 60% - чоловіки, 40% - жінки. Середній вік опитаних - 30 років. 77% опитаних мають закінчену вищу освіту, 11% - незакінчену вищу, в опитуванні взяли участі навіть кандидати наук (2%) і така ж кількість аспірантів.

Найбільше респондентів є представниками таких сфер освіти: економічна - 34%, технічна - 21%, інформаційні технології - 11%, гуманітарна - 10%.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...