App Store Google Play

Курців штрафують і витісняють із закладів, але вони не здаються

27.11.2012 09:57

25 листопада в ІА "Мост-Днепр" відбулася прес-конференція на тему: "C 1 грудня в Україні буде введена заборона на паління в громадських місцях. Як міліція штрафуватиме порушників".

У прес-конференції взяли участь: старший інспектор управління громадської безпеки ГУМВС України в Дніпропетровській області Олександр Голубятников, професор кафедри факультетської терапії Дніпропетровської державної медичної академії, доктор медичних наук Людмила Конопкіна, адвокат В'ячеслав Шестиряков, голова Дніпропетровського обласного відділення УСП Іван Ситник і генеральний директор мережі кав'ярень FRIENDS TIME Тетяна Шатохіна.

В'ячеслав Шестириков відмітив, що з 1 грудня палити в Україні можна буде тільки під табличкою "Місце для паління". "Внісши зміни до закону про заборону паління в громадських місцях, Верховна Рада лише додала в нього косметичні правки. Я особисто вітаю такі законодавчі зміни і рад тому, що розширений перелік місць, де палити не можна. Фактично з 1 грудня палити в Україні можна буде тільки під табличкою "Місце для паління" Сьогодні звучать заяви, що борці за права курців оспорюватимуть закон в суді. Але, по-перше, закони не оспорюються, а по-друге, у курців немає ніяких особливих законодавчо закріплених прав, тому їм доведеться звикати до заборони на паління", - сказав він.

В'ячеслав Шестириков вважає, що українське суспільство не готове до того, щоб реагувати на правопорушення з боку курців і скаржитися на них в міліцію. "Паління в недозволених місцях - це правопорушення, при якому є потерпілі - люди, яким доводитися вдихати тютюновий дим. І якщо ми навчилися скаржитися на п'яниць під вікнами і на дитячих майданчиках, то на курців, які щосили димлять на сходових майданчиках, ще ні. Ми проходимо повз і ведемо за собою дітей, яким доводиться вдихати тютюновий дим. Виходить, що таким чином ми ігноруємо правопорушників. Треба викликати дільничного, нехай задокументує правопорушення і вживатиме відповідні заходи", - сказав він.

Олександр Голуб'ятников повідомив, що з початку року в Дніпропетровській області складено майже 3 000 адмінпротоколів на курців. "Згідно зі ст. 175-1 Адміністративного Кодексу України, паління тютюнових виробів в місцях, де це заборонено законом, карається штрафом, а у разі повторного порушення можливий і адмінарешт до 15 діб. По цій статті з початку року в Дніпропетровській області складено 2 941 адмінпротокол. 90 з них - повторно", - сказав він.

Людмила Конопкіна відмітила, що, за прогнозами Всесвітньої організації здоров'я, до 2030 року хронічні захворювання легенів займуть 4-е місце з причин смертності населення. "Люди частенько самі не розуміють, яку шкоду несе паління, оскільки проблеми із здоров'ям виникають не відразу, а з часом. Багато, хто звертається до нас на останніх стадіях захворювання, говорять, що відмовилися б від паління, якби знали про його наслідки. Тому я рада, що держава забороняє палити на законодавчому рівні", - сказала вона.

Іван Ситник зазначив, що паління, як і інші залежності людини, формуються в дитинстві і проявляються з часом. "На руку тютюнової залежності грають відносна доступність тютюну і сприйняття його як засобу від нервів. Наскільки буде ефективною законодавча заборона паління, покаже час", - сказав він.

Тетяна Шатохина вважає, що заборона паління в кафе і ресторанах не позначиться на доходах. "Я як директор мережі кав'ярень FRIENDS TIME впевнена, що заборона паління в кафе і ресторанах не позначиться на доходах. Наша місія - живе соціальне спілкування. Ми не просто продаємо чашку кави і сигарету до нього, а створюємо заходи, щоб люди спілкувалися, знайомилися. І у нас вже є позитивний досвід. Це кав'ярня FRIENDS TIME в ТРЦ "Мост-Сіті". Там невелике приміщення, і ми 1,5 року назад заборонили в ньому палити, щоб димом не дихали ті, хто не палить, а також персонал. Це ніяк не вплинуло на кількості відвідувачів і виручку кав'ярні", - заявила вона.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...