App Store Google Play

В Кривому Розі роковини Голодомору вшановували попри міліцейські кордони

26.11.2012 14:35

24 листопада 2012 року, попри заборону суду, криворізька "Свобода" змогла вшанувати пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років та політичних репресій. Близько 150 осіб взяли участь у мовчазному ході до меморіалу та народному вічі.

Хоча Криворізькій міській організації ВО "Свобода" Дніпропетровський окружний адмінсуд заборонив проводити масовий захід, криворізькі націоналісти змогли вшанувати пам'ять загиблих від Голодомору-геноциду українців. У цьому їм допомогла міська громадська організація Тернівського козацтва. Їхній представник подав повідомлення про організацію акції від фізичної особи, на що влада не прореагувала забороною суду.

О 15:00 мовчазним ходом з центру міста патріоти рушили у напрямку стели пам'яти жертв Голодомору та політичних репресій. Криворізька "Свобода" підготувала декілька плакатів із закликом перейменувати вулиці міста, що носять імена катів українського народу-організаторів Голодомору. До свободівської акції долучилися різні громадські організації міста та політичні сили: "Тернівське козацтво", козаки з "Інгульської паланки" Війська низового запорізького, Ліга підприємців Кривого Рогу, "афганці", "Просвіта", небайдужі свідомі громадяни.

За сто метрів від меморіалу на учасників заходу вже чекала міліція, яка спробувала завадити людям пройти до пам'ятника, аби вшанувати жертв Голодомору. Втім, патріотам усе ж вдалося пройти до меморіалу й віддати данину пам'яті українцям, закатованим окупаційним совєцьким режимом.

Після покладання квітів патріоти зібрали віче, на якому виступив і голова Криворізької міської організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Юрій Настусенко. Він зазначив, що ні Росія, ні Ізраїль не визнали Голодомор геноцидом української нації; Росія, як правонаступниця Совєцького Союзу досі не покаялася за скоєні її попередником СССР злочини проти українців.

Свободівка Тетяна Соловйова виступила з гострою критикою нинішньої криворізької влади, яка досі не перейменувала вулиці, названі на честь катів українського народу, зазначивши, що криворізькі чиновники не мають морального права вшановувати пам'ять жертв Голодомору, допоки не змінять назви вулиць, проспектів, площ, які носять імена тих, хто був безпосередньо причетний до організації голодоморів та політичних репресій в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...