App Store Google Play

Дніпряни вимагають обговорити перейменування вулиці Косіора

26.11.2012 19:54

12 громадських організацій звернулися до міського голови Дніпропетровська Івана Куліченка з проханням провести широке громадське обговорення питання про перейменування вулиці Косіора. Відповідне громадське звернення передане до міської ради 23 листопада.

Про це йдетьсмя в прес-релізі, розповсюдженому організацією.

Як відомо, 16 лютого 2012 року до порядку денного сесії Дніпропетровської міськради було включене питання про перейменування вулиць Косіора, Постишева та Чубаря, оскільки встановлено причетність цих осіб до організації Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.

«Через зауваження низки депутатів, які не мали змістовного юридичного характеру,  цей проект рішення був знятий з розгляду сесії», - йдеться у зверненні до міського голови. Ініціатори звернення зазначають: «Занепокоєні цим фактом, ми, представники громадських організацій нашого міста, вирішили об'єднатися для співпраці під загальним гаслом - «Жителі міста за європейський Дніпропетровськ», бо, як відомо, ніде в Європі немає вулиць, названих іменами осіб, що скоїли злочини проти людяності».

Громадські організації розгорнули кампанію, інформуючи громадян про злочини Косіора, та збираючи підписи за перейменування вулиці. Вони пропонують надати цій вулиці ім'я Героя України Богдана Ступки. Своїм зверненням активісти просять міську владу на належному рівні організувати громадське обговорення і врахувати його результати для підготовки рішень про перейменування вулиці Косіора.

Ініціатива спирається на Закон України «Про присвоєння  юридичним особам та об'єктам права власності (імен, псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», який набув чинності 20 червня 2012 року, та на положення Статуту міста Дніпропетровська.

Наразі зібрано понад півтисячі підписів прихильників перейменування вулиці Косіора. Громадські організації своїми силами продовжують цю роботу.

Міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко наразі перебуває у відпустці й знаходиться за межами країни. Тож про його реакцію сподіваємося дізнатися вже підчас чергової сесії міськради 5 грудня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...