App Store Google Play

Зарплату вчасно платитимуть лише обраним?

24.11.2012 16:56

90-ті повертаються... Борги із зарплатні, що влада пояснює «технічними моментами», лавиною ось-ось накриють державу. Освітяни України через свою профспілку 15 листопада звернулися до Верховної Ради із заявою, що на більшості територій держави в листопаді-грудні неможливо буде вчасно виплатити заробітну плату вчителям шкіл та вишів. У місцевих бюджетах не вистачає 2,4 мільярдів гривень.

Наразі тільки на зарплатню викладачів вишів потрібно додатково майже 102 мільйони гривень, на стипендії студентам - 109 мільйонів. А 2013-й рік - взагалі в тумані. На папері нарешті повинна запрацювати Єдина тарифна сітка, але чи будуть на неї видатки в держбюджеті на наступний рік - досі незрозуміло.

Усім бюджетникам України для закриття фінансового року не вистачає 10 мільярдів гривень. Дніпропетровськ для своїх бюджетників з міської казни вже виділив 23 мільйони гривень тим районам, де немає коштів розрахуватися з людьми.

Саме на керівників міст переклав всю відповідальність за борги із зарплатні прем'єр Микола Азаров. У надзвичайно загрозливий період він заявляє, що не треба займатися політиканством - якщо місто не може самостійно заробити, нехай звертається по допомогу до району, області, держави. Азаров каже, що тільки не треба мітингувати, далі мовою оригіналу: «Если ты просишь денег, то сделай это, по крайней мере, по-человечески».

РБК-Україна повідомило з посиланням на експерта Асоціації міст України з питань бюджетної політики Олександра Слобожана, що Держказначейство по всій Україні затримує платежі на загальну суму 3-4 мільярді гривень. Таким чином загальний борг із зарплатні усім українцям він оцінює в 4 мільярди гривень, хоча офіційно - лише більше 1 мільярда. Віктор Пінзеник заявив, що держбюджет 2012 не виконується на 35 мільярдів. Екс-міністру фінансів це нагадує ситуацію 2008 року.

У Дніпропетровську борг із зарплатні перевищує 6 мільйонів гривень. Майже половина належить підприємствам-банкрутам. В обласному центрі ліквідаційна комісія працює на «Дніпрошині».

Невідоме майбутнє космічного гіганту «Південмашу», де з 60 тисяч працівників (часи СРСР) залишилось менше половини (а за деякими даними ледве не десята частина) й ті працюють три дні на тиждень. Що можна заробити за таким графіком? Як утримувати родину?

На стадії банкрутства «Нікопольський трубний завод». Він давно у занепаді. «Нікопольській феросплавний завод» у листопаді заявив, що може зупинитися до кінця року, а від нього повністю залежить Нікополь. На підприємстві працює 6,5 тисяч людей. Винні сидять у Донбасі і регулюють по всій країні тарифи на електрику, а для своїх металургійних гігантів закуповують феросплави за кордоном, щоб зробити банкрутом НЗФ.

У Дніпродзержинську затвердили черговий графік погашення боргу на «Цирконії» до 25 грудня 2012 року, а це понад 3 мільйони гривень. З працівників залишилась третина та й ті бідують - державне підприємство вважається нерентабельним, хоча працює на ядерну енергетику, а в самих, навіть цехи не опалюються.

Заборгованість на заводі «Констар» мер Кривого Рогу Юрій Вілкул назвав «поточною», як і борги комунальникам, а ось «офіційною» - лише 260 тисяч гривень підприємства «Кривабасшахтопроходка», що ліквідується.

Людям однаково як влада називає борги, головне, що після роботи кишені залишаються порожніми. Чи, може, нувориші користуються відомим висловом Майєра Ротшильда: «Хто весь день працює, тому ніколи заробляти гроші»...

Прокуратура області пишається, що порушенням 44 карних справ проти керівників підприємств-боржників, та завдяки активності своїх прокурорів на місцях (склали 179 протоколів) змогла повернути працівникам цього року 91 мільйон гривень. Проте залишається борг в понад 85 мільйонів гривень і якщо додати бюджетників, які невідомо чи отримають гроші у грудні, то ситуація, дійсно, стає загрозливою. Що ж усіх керівників підприємств саджати за грати? Чи, може, настав час щось змінювати в країні, проводити економічні реформи в інтересах суспільства, а не «дерибанити» землі та заводи між олігархами.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...