App Store Google Play

Дослідники розповіли, що вивчають Голодомор у містах Дніпропетровщини

23.11.2012 11:10
На Дніпропетровщині вивчають, яким був Голодомор 30-х років у містах краю, розповіли сьогодні на прес-конференції автор книжки про Голодомор 1932-33 років «У жорнах голодоморів», журналіст Борис Матющенко та автор сценарію і режисер документального фільму «Голод-33. Дніпропетровський аспект» Сергій Довгаль.
 
За словами Довгаля, у знятому ним документальному фільмі використані розповіді очевидців, які пережили роки голоду у Дніпропетровську.
 
«Про Голодомор існує думка, що він був тільки в селах, а в містах його не було. Ми хочемо сказати, що це не так. Тим більше, що Ігрень, Сухачівка, Діївка, Краснопілля, які тепер входять у межі міста, тоді були приміськими селами, і там теж лютував голод», - сказав він.
 
Водночас Матющенко розказав, що про Голодомори в Україні він чув із дитинства - від матері, пізніше сам почав збирати дані й досліджувати цю тему.
 
«Моїй мамі було 8 років, коли вона пережила перший страшний голод 1921-23 років, коли продзагони у наших селян відбирали зерно для голодуючих Поволжя. Коли мама працювала технічкою на вагонобудівному заводі в 30-і роки, вона спостерігала, як під стінами заводу лежали селяни, яким вдалося вирватися з сіл нашої області. Вони думали, що в місті знайдуть їжу, але в місті її теж було мало. Селяни просили у робітників не хліб - його не було, а просто сіль. Коли хтось знаходив можливість її передати, то люди наривали трави, розтирали її і їли цю зелену кашку з сіллю. Часто після цього люди помирали прямо під парканами заводу», - розказав дослідник.
 
За словами автора, зібрана ним інформація увійшла до книжки про Голодомор, яка вийшла невеликим тиражем. Наразі він збирається доповнити та перевидати цю працю.
 
Дніпропетровщина - один із регіонів, які найбільше потерпіли від Великого Голоду, хоча точну кількість людей, які загинули у 1932-33 роках у краї, історики досі не можуть назвати. За останніми даними, їх щонайменше 65 тисяч - дані щодо такої кількості загиблих підтверджені архівом. Дослідники ж переконані, що жертв було набагато більше.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...