App Store Google Play

70% громадян вважають роботу Укрзалізниці незадовільною

21.11.2012 09:47

Останнім часом пасажири залізничних потягів скаржаться на низьку якість послуг Укрзалізниці та роботу структури взагалі. Тема пересування залізничним транспортом стала болючою для багатьох українців, відколи адміністрація Укрзалізниці почала впроваджувати нову реформу, внаслідок якої зникло чимало нічних потягів, в обмін на появу нових швидкісних потягів Hyundai, квитки на які перевищують усі очікування українського пересічного пасажира. У зв'язку з цим 20 листопада, в ІАRegioNews відбувся круглий стіл на тему: «Повернення іменних квитків та скасування низки нічних потягів  плюси та мінуси сучасного стану Укрзалізниці».

Ключовими питаннями на прес-конференції стали: недоліки роботи Укрзалізниці: проблемні напрямки та дефіцит місць на потяги; запровадження іменних квитків  вирішення проблеми спекуляції чи порушення права людини; тонкощі роботи провідників за сучасних умов праці.

Як повідомила головний редактор IA RegioNews Олена Долинна, за результатами опитування на сайті агентства, 70% пасажирів наразі не задоволені роботою Укрзалізниці, 23% вважають доцільним повернення іменних квитків і лише 7% - задоволені роботою Укрзалізниці. У опитуванні взяло участь більше 700 читачів RegioNews.

На думку координатора всеукраїнської ініціативи «Повернути зручні поїзди» Ольги Івкіної, таку позицію пасажирів можна зрозуміти, адже вектор реформи Укрзалізниці першочергово був обраний неправильно, і скасування низки нічних потягів викликає лише незручності у користуванні залізничним транспортом.

«Менеджмент адміністрації Укрзалізниці працює не на задоволення потреб пасажирів і підвищення попиту, а на фінансову вигоду. Можливість пересуватися вночі Укрзалізниця перетворила на недолік, хоча це завжди було перевагою в Україні, враховуючи географічні умови», - зазначила Ольга Івкіна.

З її слів, Укрзалізниця поступово починає усвідомлювати недоцільність нової реформи. Проте, як свідчать факти, це усвідомлення відбувається дуже повільно.

RegioNews склало перелік потягів, нічний рух яких наразі скасований:

 • № 352/351 Одеса  Чернівці
 • № 628/627 Миколаїв  Кривий Ріг
 • № 347/348 Маріуполь  Санкт-Петербург
 • № 137/138 Івано-Франківськ  Київ
 • № 603/604 Чернівці  Львів
 • № 113/114 Полтава  Київ
 • № 115/116 Харків  Трускавець
 • № 343/344 Харків  Київ
 • № 349/350 Харків  Івано-Франківськ
 • № 45/46 Львів  Адлер
 • № 21/22 Маріуполь  Львів
 • № 127/128 Кременчук  Знам'янка  Львів
 • № 133/134 Луганськ  Львів
 • № 137/138 Івано-Франківськ  Київ
 • № 268/267 Львів  Херсон
 • № 349/350 Яремче  Харків
 • Кілька потягів Львів  Київ

Проте, слід зазначити, це не повний перелік потягів.

Натомість із кінця травня 2012 року почали ходити залізничним рухом нові потяги Hyundai, проїзд якими коштує від 275 до 500 гривень. За півроку від пасажирів Укрзалізниці надійшло чимало скарг на сервіс та роботу нових потягів, які часто ламаються в дорозі та спізнюються.

«Запізнюватися 4 рази в місяць  це вже не форс-мажор, а технічний недолік потягів. Єдине, що робить Укрзалізниця у таких випадках,  інколи виплачує пасажирам незначну компенсацію», - говорить правозахисник Української Гельсінської спілки з прав людини, автор петиції щодо покращення послуг Укрзалізниці Максим Щербатюк.

Що стосується іншого нововведення, яке зараз розглядає Укрзалізниця - відновлення іменних квитків, - то навколо цього питання також виникає дискусія, адже за твердженням правозахисників, іменні квитки є свідченням порушення прав людини.

«Це порушить право на приватність. Державні органи можуть таким чином створити єдиний реєстр і володіти інформацією не лише про людину, а й її пересування», - зазначив Максим Щербатюк. На його думку, іменні квитки можуть стати можливістю для влади відслідковувати рух опозиційних політиків.

Юрист вільної профспілки Південної залізниці Костянтин Савлук додав, що таке нововведення порушує конституційні номери, а впроваджується воно внаслідок того, що Укрзалізниця або працює з некваліфікованими юристами, або взагалі не звертала увагу на юридичні норми запланованих змін.

«Це 33 стаття Конституції України  і ніхто не може порушувати право людини, відповідно до неї», ? коментує ситуацію юрист.

Окрім того, що Укрзалізниця обмежила пасажирів у можливості вільно пересуватися, адміністрація також нехтує правом працівників залізничної дороги. Як засвідчила заступник голови вільної профспілки Південної залізниці Лариса Українець, пропрацювавши 40 років провідником, вона так і не отримала поважливого ставлення до себе з боку Укрзалізниці. Щодо запровадження іменних квитків, провідник з досвіду запевнила, що це лише ускладнить роботу, адже у разі відсутності паспорта людина не зможе сісти на потяг, як це було у минулі роки.

«Через ці квитки нам доводилося часто «воювати», вислуховувати прокляття пасажирів, викликати міліцію», - запевнила Лариса Українець.

Окрім того, це нововведення може уповільнити перевірку квитків біля входу, що може призвести до спізнень потягів.

Таким чином, учасники круглого столу погодилися, що варто не припиняти відстоювати своє громадське право перед Міністерством інфраструктури та Укрзалізницею, продовжуючи писати петиції і збирати підписи, аби змінити ситуацію на користь громадян,а не комерційних мотивів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...