App Store Google Play

Регіонали на прощання вирішили розпродати землю

20.11.2012 13:32

Верховна Рада України не ухвалила закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо обігу земель сільськогосподарського призначення) в редакції першого читання.

За дане рішення проголосували 184 (при необхідних 226) із 345 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Даним законопроектом планувалося внести зміни до розділу Х "Перехідні положення", якими передбачено, що до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.

Представники опозиції наголошували на тому, що даний законопроект по суті знімає заборону на продаж землі. Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко наголосив, що відхилення поправки про продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення, по суті передбачає продаж землі уже в найближчий час.

«Ви втягуєте Україну в громадянську війну», - наголосив Томенко, звертаючись до фракції Партії регіонів.

За його словами, по суті в народу «хочуть забрати землю».

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин сказав, що даним законопроектом «знімаються фактично бар'єри і залишиться один бар'єр до ринку землі - це прийняття закону про обіг земель сільгосппризначення».

За його словами, «перед цим існувало, ще декілька бар'єрів».

В залі під час обговорення тривала гостра дискусія. Народний депутат України від Партії регіонів Михайло Чечетов весь час ставив на голосування поправки народних депутатів від опозиції, які були підтримані комітетом, і всі ці поправки не підтримувалися парламентом.

Тобто передбачалося даний законопроект ухвалити в редакції першого читання.

Нагадаємо, 2 жовтня Верховна Рада не підтримала два законопроекти, якими пропонувалося продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2014 року. За законопроект, автором якого є народний депутат Володимир Яворівський (фракція "БЮТ-Батьківщина"), «Про внесення змін до пунктів 14 і 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо терміну на продаж земельних ділянок» проголосувало лише 111 народних депутатів.

За другий законопроект з аналогічною назвою, автором якої є народний депутат Петро Симоненко (фракція КПУ), проголосувало лише 102 народні депутати із 350, зареєстрованих у сесійному залі.

Не голосувала майже у повному складі фракція Партії регіонів. Дія мораторію на продаж сільгоспземель закінчується 1 січня 2013 року. Того ж дня, 2 жовтня, Єфремов відзначив, що відповідно до законодавства, мораторій діятиме до того моменту, поки не буде ухвалено закон про земельну реформу.

УНІАН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...