App Store Google Play

На Дніпропетровщині будують храм на людських кістках

15.11.2012 13:34

На Дніпропетровщині в селі Любимівка на місці старого кладовища будують новий храм.

Землю звозять на околицю населеного пункту і скидають в балку. Та місцеві селяни, які вийшли на протест, кажуть, що бачили там останки давно похованих людей.

«Череп тут бачила, невеличкі кістки бачила, все вигортали сюди, у цей рівчак, все, що з церкви вивезено було - все сюди», - каже жителька села Любимівка Наталя Недвіга.

Кладовище закрили для нових поховань ще в 30-х роках минулого століття. У селищі ще є нащадки тих, хто був там похований. Тож люди надзвичайно обурилися такими знахідками.

«Ховали там. Наші предки, діди, баби, прадіди, а тепер їхні кістки розкидають по всьому білому світі», - каже жителька села Любимівка Галина Федорова.

У селищі заявляють, що на кладовищі ховали померлих від тифу та сибірської виразки. Люди побоюються небезпечних інфекцій. Будівництво іде повним ходом. Отець Костянтин демонструє унікальний проект, точну копію Архієрейського храму, який був у Дніпропетровську на початку минулого століття. Настоятель отримав усі потрібні дозвільні документи, серед яких і висновок СЕС. Там ні слова про тиф і сибірку.

«Дніпропетровська санстанція не заперечує проти будівництва церкви і будиночка священика», - каже настоятель Святомиколаївського храму в селі Любимівка Отець Костянтин.

Кістки, твердить священик, зібрали і зберігають, аби помістити їх потім в основу храму. Що вже і зробили. Останки, які знайшли селяни, просто не побачили вчасно.

«Знайшли кілька уламків черепа і три кісточки, ось це все, що знайшли, більше нічого немає. Ось ці фотографії, що вам показують, більше нічого немає», - каже настоятель Святомиколаївського храму в селі Любимівка Отець Костянтин.

Люди поки думають - чи йти із мітингом під церкву, чи замовляти аналізи ґрунту в незалежній лабораторії. Місцева ж сільрада залишається осторонь конфлікту. Мовляв, від чиновників нічого не залежить. Але сільський голова пообіцяла провести якщо не громадські слухання, то хоча б роз'яснювальну роботу із селянами.

Валерія Мальченко, «ФАКТИ», ICTV

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...