App Store Google Play

Депутати поламали списи навколо хвиль на прапорі

14.11.2012 15:22

Як це не парадоксально звучить, але найбільш обговорюваним - цілих чотири виступи (!) серед питань порядку денного 28 чергової сесії дніпропетровської міськради шостого скликання стало питання «Про затвердження Прапора територіальної громади міста».

Нагадаємо, що на попередній сесії депутати дійшли згоди знехтувати вибором городян, які обрали найкращий, на їх погляд, варіант у відкритому конкурсі з 28 проектів. Варіант, що переміг (в ілюстрації) був визнаний «занадто агресивним» через гострі верхів'я дніпровських хвиль. Міський голова дав розпорядження прапор доопрацювати.

Як з'ясувалося, ідей, що має бути зображено на прапорі, у депутатів небагато, а от чого не має бути кожен знає. За два місяці замість гострих хвиль з'явилися гладенькі, та ще й вкриті тонкою смужкою «піни» - вочевидь, символу забруднень від металургійних підприємств та теплової електростанції.

Першим до обговорення долучився Максим Зуєв, депутат від «України майбутнього» і за сумісництвом переможець конкурсу на логотип міста у вигляді нового хімічного елементу з явно блакитним характером.

Депутат-дизайнер зазначив, що не гоже місту-мільйоннику мати прапор, який суперечить міжнародній геральдиці. Адже тонка синя лінія, введена на новому прапорі для позначення «піни» насправді реалізує «білу стрічку на білому тлі», що в сучасній, та й історичній геральдиці заборонено.

Таким чином, спираючись на думку неназваних «українських та міжнародних» герольдів вирішено було обійтися «без піни».

Наступним слово взяв депутат від Партії регіонів Олег Батюков, якого відсьогодні сміливо можна називати «головним Дніпропетровським герольдом». На його думку, нанесення герба на прапор є неприпустимим і «зайвим», бо суперечить «останнім модам» в геральдиці. Ба більше - ні в якому разі ані на гербі, ані на прапорі Дніпропетровська не можна писати, що це Дніпропетровськ. Аргументація проста: «Мерседес» і «Ренж Ровер» на емблемах не пишуть, а депутат Батюков їх відрізняє на око.

Здається після цього міський голова Іван Куліченко зрозумів, що без хвиль, герба і напису на прапорі Дніпропетровська залишиться єдиний елемент - біле тло, як символ безсилля проти демагогів й численних герольдів - й спробував перекласти цю ситуацію на відповідальну за проект Світлану Єпіфанцеву.

Остання ж не знітилася, й запевнила, що поточний варіант - «чудесний», з ним всі були ознайомлені й жодних заперечень не надходило. Та й коли б, якщо комісія з даного питання за останні два місяці не збиралася.

Як би там не було, а вирішення долі прапору міста вирішили відкласти до наступної сесії міської ради, наміченої вже на 5 грудня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...