App Store Google Play

Вихідні, що минули, ознаменувалися смертністю на дорогах

12.11.2012 11:40

За минулі вихідні 10-11 листопада 2012р. на території Дніпропетровської області зареєстровано 15 дорожньо-транспортних пригод з потерпілими, в результаті яких 3 особи загинули та 17 осіб отримали травми.
Всього виявлено порушень ПДР України 740, серед яких:

  • Керування у стані алкогольного сп'яніння 62
  • Перевищення встановленої швидкості руху 86
  • Проїзд на заборонений сигнал світлофора 26
  • Порушення правил обгону 5
  • Порушення правил проїзду перехресть 16
  • Порушення правил проїзду пішоходних переходів 48
  • Порушення ПДР пішоходами 114

Прес-служба УДАІ в Дніпропетровській області також повідомляє, що упродовж 12 - 18 листопада в Україні в рамках проголошеного Генеральною асамблеєю ООН Десятиліття дій із забезпечення безпеки дорожнього руху пройде Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху.

Україна підтримала ініціативу Організації Об'єднаних Націй і розпочала активну роботу в напрямку підвищення рівня безпеки дорожнього руху. У нашій державі започатковані соціальні проекти, направлені на боротьбу з аварійністю на дорогах, впроваджуються законодавчі механізми, які позитивно впливають на стан безпеки дорожнього руху та дисципліну його учасників.

Гасло Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху - «Безпека на дорогах залежить від кожного!». Такий лозунг вибраний невипадково, адже світова практика безперечно доводить ефективність саме спільних зусиль як держави, так і громадськості, усіх учасників дорожнього руху у справі гарантування їх безпеки на дорозі. Для того, щоб на наших дорогах настав порядок, кожен учасник дорожнього руху повинен зробити свій внесок. Дотримання Правил дорожнього руху, розуміння засад безпечної поведінки і повага до них, культура на дорозі, взаємодопомога - головні складові безпечної та комфортної участі в дорожньому русі.

Проведення Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху під гаслом «Безпека на дорогах залежить від кожного!», покликане вкотре привернути увагу суспільства до питань забезпечення безпеки всіх учасників дорожнього руху, стабілізація та зменшення кількості людських жертв у дорожньо-транспортних пригодах. Спільно з громадськими організаціями, Державтоінспекція проводить широкомасштабну комплексну профілактичну роботу, бере участь у всіх починаннях направлених на пропаганду безпеки дорожнього руху. Під час Тижня безпеки дорожнього руху Державтоінспекція проведе профілактичні заходи під умовними назвами «Пішохід на дорозі!», «Мобільний телефон», «Ремінь безпеки». Також у рамках операції «Перевізник зима - 2012» працівники ДАІ проведуть зустрічі з трудовими колективами автопідприємств.

Тиждень безпеки дорожнього руху - це щорічна єдність людей, які об'єднуються задля того, щоб зробити українські дороги безпечнішими. Кожного року всі зацікавлені сторони звітують про результати спільної діяльності і обирають платформу, на якій суспільство будуватиме безпечніші дороги. Це не тільки профілактика, але стратегія розвитку стосунків між усіма учасниками дорожнього руху.
Адже в ДТП гинуть і калічаться не стільки проблемні учасники руху (порушники швидкісних режимів, водії, що перебувають у стані алкогольного сп'яніння, особи з низькими професійними якостями), а й випадкові пішоходи, пасажири ТЗ, шляховики, інспектори дорожнього руху та інші. Водночас рідко хто замислюється над тим, що кожен є потенційною жертвою ДТП. Звідси завдання: звести величину цієї потенційності до мінімуму. Ще однією національною особливістю українського порушника ПДР є його надмірна впевненість у собі - він «бачить на десять ходів уперед», він спритний, витривалий, має чудову реакцію, а головне - висококласний водій. Втім, статистика ДТП спростовує ці помилкові думки.

За даними ООН щорічно в результаті дорожньо-транспортних пригод гине близько 1,3 мільйона осіб і ще 50 мільйонів людей одержують травми і стають інвалідами. Дорожньо-транспортні пригоди є другою за значимістю причиною смерті молодих людей у віці 5-29 років і третьою причиною смерті людей у віці 30-44 років.

В середньому за добу на автодорогах України в дорожньо-транспортних пригодах гинуть 14 ociб та травмуються більше 100 учасників дорожнього руху. У цьому році в дорожніх трагедіях загинуло більше 4 тисяч людей. Причинами автопригод з постраждалими, які були скоєні впродовж 10 місяців поточного року, є перевищення безпечної швидкості руху - 6477 автопригод або майже 23,7% від усіх ДТП із постраждалими, а також порушення правил маневрування (5563 або 20,3%), порушення правил проїзду перехресть (2149 або 7,8%), недодержання дистанції (1957 або 7,1%), керування транспортним засобом у нетверезому стані (1846 або 6,7%)».

У Дніпропетровській області з початку року сталося понад 2 тис. дорожньо-транспортних пригод, які забрали життя 272 наших земляків, майже 2900 людей отримали травми.

Державтоінспекція закликає кожного водія і пішохода вшанувати пам'ять загиблих особисто - не порушуючи Правил дорожнього руху! Але не тільки на протязі Тижня безпеки та в Всесвітній день пам'яті жертв ДТП, а завжди бути дисциплінованим учасником дорожнього руху і навчити цьому своїх дітей і рідних.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...