App Store Google Play

У Дніпропетровську дітей-сиріт заселяють в аварійні бараки

12.11.2012 10:30

Незабаром дітей-сиріт з Дніпропетровська можуть заселити в напівзруйнований барак за адресою: вул. Перемоги, 212. Про це повідомляє газета ЛИЦА з посиланням на мешканців нетрів.

У будівлі проживає близько 9 сімей, які за свої гроші підтримують «квартири» в нормальному стані. Більшість з них зосереджені в одній частині бараку, інша ж частина знаходиться в зовсім поганому стані. Туди і збираються заселити «непотрібних» дітей.

«Будинок побудували в 1947 році. Тут живе вже третє покоління людей. Якщо хочеш зробити якусь прибудову капітальну або що-небудь облагородити, вони (комунальні служби - авт.) кажуть - не можна. Житловий фонд вичерпав своє. Барак вважається старим житлом», - розповідають мешканці барака.

Частина сміття, від якого очистили барак

За їх словами, старе житло не належить жодному підселенню. «Навіть коли до тресту 17 відносилися ці бараки, він, коли всіх виселяв, нікого не заселяв», - продовжують обурені люди.

Усередині барака пахне сирістю

Те що в барак збираються заселяти людей, жителі будівлі дізналися, коли в гості прийшли троє дітей п'ятнадцяти-сімнадцяти років: один хлопчик і дві дівчинки.

«Діти можуть по молодості не орієнтуватися в цьому житті. Вони, може, раді будь-якому куточку, але одна справа в тому, що їм належить за законом, інша - що їм пропонують. Це, я вважаю, не вихід з положення », - розповідає один з місцевих мешканців.

Праворуч, за залізними дверима, одна з передбачуваних кімнат для новосельців

А ось ще одна "кімната для дітей"

Передбачуваний санвузол. Зараз він закритий. Загальний туалет, який був розташований на вулиці - розвалили. Жителі барака зробили собі санвузли за свої гроші

Типова для барака кухня з дірявою стелею. Мешканці кажуть, що на дах будівлі періодично падають гілки, проламуючи покрівлю.

У службі у справах дітей Бабушкінського райвиконкому про це нічого не знають.

«Я перший раз про це чую. Для того, аби заселити дітей, потрібно підготувати цей барак. У нас є при виконкомі черга з дітей, які претендують на житло. Якщо вони заселяються або виділяються квартири, то завжди це озвучується на виконкомі. У житловідділі ми завжди це обговорюємо з головою. У нас це питання навіть не обговорювалося. Може бути, хтось про це думає, але не озвучував - це 100%», - прокоментувала начальник служби у справах дітей Бабушкінського райвиконкому Валентина Рівна.

Нагадаємо, що у вересні 2012 року губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул заявив, що до кінця року буде прийнята регіональна програма щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2012-2015 роки. «Одним із пріоритетних напрямків у сфері соціального захисту дітей є захист їх житлових прав. Завдяки соціальним ініціативам нашого Президента Віктора Федоровича Януковича це питання сьогодні розглядається вже на вищому державному рівні. У Дніпропетровській області в містах і районах створено єдиний реєстр квартир, закріплених за дітьми, які перебувають у державних дитячих закладах, під опікою і піклуванням в сім'ях громадян з метою збереження за цими дітьми житла до їх повноліття. До кінця 2012 року на Дніпропетровщині буде прийнята регіональна програма щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування », - повідомив губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул.

Крім того, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, після закінчення навчання в ПТУ або ВНЗ будуть забезпечені житлом: місцями у соціальних гуртожитках або квартирами. Також дана програма передбачає і проведення капітальних ремонтів у квартирах дітей.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...