App Store Google Play

За місяць буде відкрито Присоборну площу

08.11.2012 09:04

Ще до кінця цього року буде відкрито Присоборну площу Новомосковського Свято-Троїцького собору. Таку обіцянку дає голова Дніпропетровської ОДА.

Нагадаємо, що нещодавно було розпочато реставрацію дерев'яної пам'ятки архітектури ХVIII століття - Свято-Троїцького собору у Новомосковську. Комплексне відновлення унікальної пам'ятки передбачає реконструкцію Присоборної площі та реставрацію Собору. Нагадаємо, що упродовж 120 років єдиний у своєму роді собор не реставрувався і знаходився у аварійному стані.

Отже, вже за місяць буде відкрито Присоборну площу. Це дозволить відновити історичні межі унікального козацького собору. Наразі роботи з реконструкції Присоборної площі, як звітують відповідальні за реконструкцію, виконані на 80%.

Зокрема, на Присоборній площі вже завершені роботи з підведення комунікацій до собору, з укладання тротуарної плитки на алеях, реконструйовано огорожу навколо собору, облаштовано квітники. Наразі ведуться роботи з улаштування мережі освітлення скверу Присоборної площі.

А реставрація дерев'яної пам'ятки архітектури ХVIII століття - Свято-Троїцького собору триває. Завершуються роботи зі зведення риштування навколо першої захватки, яка складається із трьох куполів. Над риштуванням вже встановлено гідроізоляційне покриття - це дозволить вести роботи з реставрації і взимку. Також фахівці взяли проби деревини, знявши дерев'яне оздоблення куполів собору.

Аналіз деревини проводитиме Державний науково-технологічний центр консервації та реставрації пам'яток «Конрест». Результати лабораторних досліджень будуть готові на початку грудня. Це дозволить визначити ступінь зараження деревини першої захватки, вид шкідників та способи їх знезараження. До кінця року заплановано завершити реставрацію першого купола. Загалом завершити роботи на першій захватці, яка складається з трьох куполів, а перейти до реставрації другої заплановано у 2013 році.

Реставраційні роботи проводить провідна українська пошуково-реставраційна компанія - Львівське спеціальне пошуково-реставраційне проектно-виробниче управління ПАТ «Львів-Реставрація». Вони мають більш ніж півстолітній досвід з реставрації дерев'яних пам'яток архітектури.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...