App Store Google Play

У Дніпропетровську знімають фільм про дівчинку, яка пережила Голодомор

08.11.2012 12:09
У Дніпропетровську група молодих кіномитців знімає художній фільм про трагедію Голодомору 1932-1933 років в Україні. В основі сюжету - правдива історія з життя тоді ще 7-річної дівчинки, родина якої пережила страшний голод. Робоча назва картини - «Червоне намисто».

Про пережите в часи Голодомору кінематографістам розказала уродженка Кіровоградщини пані Антоніна, якій у 1932 році виповнилося лише сім років. Без хліба, без іграшок, з надією вижити - таким запам'ятала ті місяці свого дитинства жінка.

Фабула фільму досить проста і побудована на життєвій ситуації, коли щаслива сім'я позбавляється опори: зникає батько, який поїхав шукати продовольство, а мати і дочка, завдяки глибокій вірі і силі духу, виживають і чекають на його повернення додому.

«Голодомор 1933 року - найважчий час для українського села. Маленьку дівчинку - героїню майбутнього фільму - це випробування застало в той час, коли хотілося грати в іграшки. Але життя залишило її не лише без дитячого сміху, але і без шматка хліба. Вона подорослішала, коли їй було всього сім років. І усвідомила, що таке межа життя і смерті», - пояснює сценарист Тетяна Кондрашевська.

Режисер стрічки Карен Карапетян каже, що через цей фільм творці намагатимуться передати почуття людей. «Окрім смертей і страждань, у мешканців українського села були і кохання, і віра, і відданість, а також турбота про близьких. Родинні цінності особливо гостро виявлялися під час важких випробувань і допомагали вижити. Уявіть: батько змушений залишити родину і поїхати добувати їжу, і він зникає. І як у цей важкий момент мати з маленькою донькою змогли пережити це, дочекатись його. Вимоги до акторів - пережити це все, примусити глядача співпереживати», - розповідає Карапетян.

Зйомки кадрів картини вже розпочали. Вони проходять у селі Рудька Царичанського району. Однак виконавицю головної ролі - ту саму семирічну дівчинку - ще шукають.

Бюджет фільму становить близько 55 тисяч гривень. Автори фільму зазначають: якщо не вистачить грошей на повнометражну картину, спершу знімуть короткометражку.

Презентуватимуть «Червоне намисто» на наступному кінофестивалі «Дивофільм» у Дніпропетровську.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...