App Store Google Play

Очільник Кіровського райсуду піднімає на підлеглих руку

07.11.2012 14:02

Суддя Кіровського районного суду Наталія Овчаренко щонайменше місяць перебуватиме в лікарні. Про це повідомляє видання «Лица» з посиланням на слова самої пані Овчаренко. За словами хворої на діабет жінки, через шок у неї значно підвищився рівень цукру в крові.
Сталося це після того, як 12 жовтня керівник Кіровського суду Олександр Гончаров побив жінку-суддю у себе в кабінеті.

«Я був на місці подій. І ось що я почув ... Суддя Овчаренко зайшла до голови суду з'ясувати, на якій підставі той самовільно взяв справу, яка знаходилося в її провадженні. Замість мотивованої відповіді, голова застосував рукоприкладство просто у себе в кабінеті », - повідомив журналісту видання очевидець Геннадій Литвинов.

Ще одне джерело підтвердило, що конфлікт стався через те, що Олександр Гончаров «не в офіційному порядку, не через канцелярію» забрав у судді якусь цивільну справу, за якою було заплановано судове засідання. Пізніше матеріали цієї справи знайшлися в сміттєвому баку.

Крім того, голова Кіровського суду Олександр Гончаров умовив міліціонерів не реагувати на виклик судді.

«Коли заплакана суддя Н. Овчаренко, перебуваючи в кабінеті, викликала міліцію по телефону, і та приїхала, то голова суду вийшов і сказав:«Ідіть звідси, навіщо приїхали». Міліція виїхала, а терор з боку голови продовжився, - розповідає Г.Літвінов. - Суддя Овчаренко залишилася в кабінеті з надією, що її все ж таки опитають (за іншою інформацією: в ультимативній формі відмовилася залишати кабінет до повернення Гончаровим зниклої справи - ред.). Процесуальними діями передбачено, що у випадку хуліганських дій, міліція повинна опитати постраждалих, сфотографувати місце події, однак за вісім годин, упродовж яких суддя Овчаренко знаходилась в кабінеті, міліцію до неї так і не пустили».

«Навіть на прохання попити води голова відмовляв і навіть заборонив працівникам «Грифону», які знаходились поруч в кабінеті секретаря, подавати принесену її помічником воду», - розповів очевидець.

Пізніше голова Кіровського суду заявив, що взяв справу «для розслідування», і пішов додому. О 19:00 до Овчаренко приїхала «швидка», «щоб відкачати її від діабетичного нападу», говорить очевидець.

Ці події збурили громадськість і викликали резонанс. Тим більше, що Кіровський райсуд «тріщить по швах» уже років п'ять: звільнено величезну кількість висококваліфікованих працівників, неугодних Гончарову.

«У мене в Кіровському районному суді багато справ. І в мене з ними дуже багато проблем. Наприклад, справа, яка має розглядатися упродовж 10 днів, розглядається вже більше року. Голова суду, який головує на засіданні, неодноразово брав відведення. Потім матеріали справи губилися. У зв'язку з таким станом справ, 28 листопада 2011 року я офіційно звернулася до Апеляційного суду Дніпропетровської області. Я просила, щоб до Вищої ради юстиції було подано звернення про звільнення голови суду, який постійно губить документи», - розповіла на прес-конференції в ІА «Міст-Дніпро» 18 жовтня Юлія Третяк.

«Екс-суддя Кіровського районного суду Лілія Васіна офіційно була звільнена за скаргою дніпропетровського адвоката, який насправді цю скаргу не писав. Так що, звільнення Васіної відбулося за замовленням, - повідомив на прес-конференції Євген Морозов. - Скарги надходять в канцелярію, вони реєструються, тож можна встановити, хто їх писав. І адвокат, який начебто написав скаргу на Лілію Васіну, звернувся до прокуратури і заявив, що він нічого не писав. Він сказав, що під скаргою стоїть не його підпис».

Згадують судді і заблоковану роботу установи через розлиту ртуть в ті дні, коли голова проводить заплановані репресії проти своїх колег.
«Повіривши у свою безкарність і вседозволеність при гарантованій недоторканності, голова Кіровського суду Гончаров в останні дні ще більше посилив тиск на працівників суду, - розповіло «Лицам» джерело.

Безпідставно вже звільнена секретар судді Овчаренко Л. Волошина, яка пропрацювала 17 років без жодного стягнення, натомість отримувала лише подяки та заохочення від судової адміністрації та керівництва Кіровського суду. Крім того, помічнику побитої судді, І.Васенко було винесено догану, нібито за порушення трудової дисципліни, і суворе попередження, що при спробі оскарження догани вона буде моментально звільнена.

«При цьому на руки  наказ зі стягненням фахівець з побиття жінок не видає навіть за письмовою заявою, - стверджує джерело. - Не залишив поза увагою Гончаров і зав.канцелярією В. Кисленко, попередивши, що звільнить її за дружбу з уже звільненої Волошиною".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...