App Store Google Play

На Дніпропетровщині фермер шантажує селян

07.11.2012 12:29

Майже кріпаками почуваються мешканці села Меньжинське на Дніпропетровщині.

Більше п'яти років тому вони уклали угоду з місцевим фермером. Чоловік обіцяв платити грішми та зерном за оренду їхніх земельних паїв. Та уже 2 роки селяни не отримують нічого.

Термін оренди закінчився, і селяни вирішили укласти угоди з іншим фермером. Та колишній орендар категорично проти. Тим, хто не продовжує угоду - погрожує не виплатити боргів.

«Хто пішов до іншого орендаря - всі відомості закрили. Навіть у контору не потрапити. А як увійдеш - так гонять, як тих собак. Він сказав: «Рибка я ваша золота, як я схочу - так і буде. Жалійтеся хоч на небо, як зроблю - так і буде», - розповідає мешканка села Меньжинське Марія Цвір.

Віра Скриннік просила виплатити їй зароблені 4 тисячі гривень. Готова взяти борг зерном. Гроші потрібні на порятунок життя чоловіка - після ускладнення у нього почалася гангрена лівої ноги.

«Він сказав мені: «Ти подумай. Погодишся укласти договір - отримаєш гроші, на погодишся - вільна», - зі сльозами на очах розповідає жінка.

Фермер-орендар запевняє, що нині не має ані зерна, ані грошей для виплати людям. Через негоду цього року був неврожай.

«Були складні природно-кліматичні умови. Такі, які визнаються торгівельно-економічною палатою як форс-мажорні обставини. 132 роки не було таких умов на Півдні України. Загинули озимі, ярові. Розрахуємося на майбутній рік», - відповідає на звинувачення голова приватного підприємства Олег Севідов.

Фермера місяць тому вже забирали податківці, але випустили під заставу. Його звинувачують у несплаті податків майже на 4 мільйони гривень. А більшість селян  не хочуть продовжувати угоди про оренду і готуються до судів.

Валерія МАЛЬЧЕНКО, «ФАКТИ», ICTV

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...