App Store Google Play

«Мост-сіті» - найвідвідуваніший ТРЦ в Україні

07.11.2012 10:50
Forbes.ua за допомогою експертів компаній Colliers Україна, CBRE і Jones Lang LaSalle відібрав найпопулярніші торгові центри в Україні регіонального (30-60 тис. кв. М) і суперрегіонального формату (більше 60 000 кв. М), куди прагнуть і покупці, і орендарі. При цьому привабливість торговельного центру визначалася його середньої щоденної відвідуваністю.

Перше місце в рейтингу Forbes.ua зайняв Мост-сіті центр в Дніпропетровську з середнім відвідуванням 60 000 осіб в день. Київський Dream Town виявився другим (50 000 чоловік), ТРЦ Караван замикає трійку (40 тис.).

«Якщо сьогодні на український ринок вийде новий рітейлер і захоче відкрити, наприклад, десять магазинів, він без проблем впорається із завданням», - говорить директор департаменту торговельної нерухомості «Colliers Україна» Наталія Кравець.

Видання зазначає, що з 2003 по 2009 рік Київський ТРЦ Караван залишався єдиним регіональним торговим центром в Україні з торговою площею 45 000 кв. м. Альтернативою йому були проекти меншого масштабу,які мало підходять за форматом, наприклад, міжнародним мережевим брендам.

Зараз ринок комерційної нерухомості перебуває в очікуванні чергової порції нових гравців, додає Forbes.ua.

«На підході Ocean Plaza і Respublika в Києві, Французький бульвар в Харкові, Forum у Львові, Меганом і Південна Галерея в Сімферополі. Нещодавно в столиці відкрився RayON», - перераховує керівник департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Віктор Оборський.

Тільки в столиці торгові площі в 2012 році, теоретично, якщо все буде здано в строк, повинні збільшитися на 180 000 кв. м. Але про перспективи заповнюваності торгових центрів девелопери поки що говорять обережно.

«Нових покупців дуже мало, і торгові центри, скоріше за все, будуть «відкушувати» відвідувачів один у одного», - пояснює Наталія Кравець.

Останні 9-12 місяців - не найкращі для ринку, пише видання, і зазначає, що купівельний попит падає, що особливо сильно на собі відчули fashion-рітейлери. На ринок так і не вийшли довгоочікувані H & M і C & M.

Всього за останній рік свої магазини закрили ще шість fashion-ритейлерів. Пішли з ринку і кілька продавців побутової техніки та електроніки, зокрема Евросеть та МегаМакс.

Зниження купівельної активності найбільше відбилося на бізнесі торгових центрів в невеликих містах, де частка площ, що пустують (рівень вакантності), за оцінкою UTG, часто перевищує 10%, але найпопулярніші торгові центри, розташовані в Києві та містах-мільйонниках, втрат поки не відчули .

Навіть зараз орендний дохід у них як мінімум на 20% вище, ніж у менш успішних конкурентів. До прикладу, в кращих столичних ТРЦ орендні ставки можуть досягати $ 100-170 за 1 кв. м (для секції площею 100-200 кв. м), а в інших - $ 55-85. При цьому вільних площ у них практично немає.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...