App Store Google Play

У Дніпрі підбили підсумки й обговорили наслідки виборів

05.11.2012 08:58
1 листопада в прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ відбувся «круглий стіл» на тему: «Парламентські вибори 2012 року на Дніпропетровщині: короткострокові результати та довготерміновий прогноз».

На думку координатора проектів Дніпровського центру соціальних досліджень Анни Колохіної, низька явка виборців на Дніпропетровщині - це відображення загальнонаціональної тенденції.

«За 10 років явка в нашому регіоні впала на 10%, - підкреслила Анна Сергіївна. - Якщо в 2002 році голосувати прийшло 63% мешканців області, то в цьому - лише 53% (причому є округи, де цей показник склав 48%!). До того ж 63% - це скоріше показник не явки, а пропускної здатності тих ділянок - тоді разом проводилися парламентські й місцеві вибори, було багато бюлетенів, велика давка й плутанина, і наведена цифра відображає кількість людей, що зуміли перебороти всі ці обставини і дійти до виборчих урн».

А. Колохіна відзначила тенденцію зниження підтримки Партії регіонів на Дніпропетровщині (в 2007 році ПР одержала підтримку 48% мешканців області, а в цьому - лише 35,8%), а також радикалізацію настроїв виборців, про що свідчить результат КПУ (19,4%) і «Свободи» (5,34%). Втім, на думку координатора проектів ДЦСД, такий показник маємо, у тому числі, і завдяки виключенню з бюлетенів графи «Проти всіх», що збирала голоси протестного електорату.

На думку директора інформаційно-аналітичного агентства «Придніпров'я», кандидата історичних наук Владислава Романова, за результатами виборів-2012 Україна отримає вкрай нестійкий парламент.

«Самовисуванці стануть «кормовою базою» для міжфракційних утворень - для цього їх туди й заводили. Відбудеться переформатування опозиційних партій і поява нової політичної сили, до якої увійдуть «Батьківщина», «Фронт змін» і деякі мажоритарники. Можлива навіть поява трьох центрів впливу - у це гратимуть комуністи і, можливо, УДАР або його частина», - прогнозує Владислав Євгенович.

Що стосується Дніпропетровщини, «з усіх «синіх» областей «регіон-лідер» виявився лише на 5 місці, а в прохідній частині Партії регіонів не виявилося жодного дніпропетровця, - констатує Владислав Романов. - Таким чином область йде або її виводять із зони впливу ПР».

Щодо взаємин України з ЄС, зокрема встановлення з нашою країною безвізового режиму, на думку політичного оглядача Юрія Райхеля, не варто чекати санкцій з боку Євросоюзу.

«У Європі дуже сильні «мюнхенські» настрої, - вважає Юрій Борисович. - Там дуже сильний фактор Росії. І Європа пожертвує Україною, аби тільки не псувати з нею відносини, як у 1938 році пожертвували Чехословаччиною».

Ю. Райхель прогнозує, що на найближчому засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС рішення про санкції прийнято не буде, але процес асоціації з Україною та введення безвізового режиму буде заморожено.

Голова ДОГО «Народний контроль», керівник проекту «Громадський моніторинг виборів-2012 та просвіта виборців з метою їх усвідомленого вибору» Галина Кучеренко навела приклади фальсифікацій, які були виявлені активістами проекту.

«У Дніпропетровську біля ПК Машинобудівників нами була зафіксована «карусель», яку «крутив» непримітний дідусь, - розповідає Галина Василівна. - На 25-му окрузі один кандидат організував підвезення бабусь до дільниць. Примітно, що пенсіонерів везли лише в одному напрямку - коли вони виходили з дільниць, то зі здивуванням дізнавалися, що транспорт уже поїхав. А в лікарні №9 було зафіксовано вкидання бюлетенів».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Сьогодні хочу відкрити про себе декілька страшних таємниць. Я – з тих, хто замовляє каву українською, не купляє на касі пластикові пакети, підтримує Січеславську, а ще я - віруюча людина.Я завжд...
Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...