App Store Google Play

Свобода зробить максимум для імпічменту Януковича

01.11.2012 16:54

Голова Свободи, яка показала сенсаційний результат на виборах у Раду, Олег Тягнибок розповів в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ про те, який підсумковий результат націоналісти не будуть вважати фальсифікацією, чому його партію вважають антисемітською, що він скаже при зустрічі президенту Віктору Януковичу і чому Віталій Кличко все ще неповноцінний опозиціонер.

- Що відчуваєте після виборів: вже відчуття перемоги або ще боротьби?


- Боротьби. У мене є досвід виборчого процесу - до тих пір, поки не буде оприлюднено офіційний результат, розслаблятися не можна ні на йоту. Є легке відчуття виконаної роботи, але заспокоєння, ейфорії, радості чи бажання відсвяткувати поки немає навіть близько.

- Свобода вже в парламенті. Але яка від цього користь, якщо в Раді у опозиційних сил не буде більшості?

- Давайте все-таки зачекаємо кінця переговорів з Батьківщиною та УДАРом, давайте ще подивимося на список самовисуванців, які перемогли в округах, оскільки частина з них буде з владою, а частина - з опозицією.

- Вже дивилися. Навряд чи опозиція може розраховувати навіть на третину самовисуванців.


- У такому разі ми повинні розуміти: влада за підсумками виборів точно не отримує конституційної більшості, а значить, це вже невеличка перемога.

Свобода в будь-якому випадку буде корисна в парламенті як абсолютно проукраїнська сила. Так само, як була корисна Народна Рада на чолі з Юхновським (Ігор Юхновський - голова опозиційної національно-демократичної фракції "Народна рада" в останньому скликанні Верховної ради УРСР, - ред.), яка контролювала лише чверть парламенту на початку 90-х. Ці люди навіть у меншості зробили Україну незалежною. Свобода буде фракцією, яка гарантовано не дасть жодної тушки, гарантовано не дасть жодного голосу за антиукраїнський закон, гарантовано буде йти до кінця у протидії антиукраїнській політиці влади. Навряд чи яка-небудь політсила за всі минулі скликання може цим похвалитися. Своєю активною позицією ми багато зробимо, навіть у меншості. Не варто забувати, що робота парламенту - це не тільки голосування.

Точно можу сказати, що за недоторканність ми не тримаємося - нам взагалі плювати на недоторканність, Свобода вміє працювати без неї, ми не раз це доводили.

- Як ви збираєтеся уживатися під одним куполом з непримиренними опонентами - комуністами?


- Подивимося. Звичайно, в КПУ є одіозні люди, з якими в принципі не хочеться мати нічого спільного, навіть рукостискання. Слава Богу, на одного такого в майбутньому парламенті буде менше.

- Маєте на увазі
Євгена Царькова, який не пройшов по округу в Одесі?

- Так. Мене це дуже тішить. Хоча, і на багатьох комуністів навіть дивитися не хочеться.

- Якщо опозиція все ж дивом зможе сформувати більшість, Свобода, як і колись, буде претендувати на посаду спікера?

- Це цілком реально. Мені поки складно говорити конкретніше, тому що спочатку необхідно сформувати більшість, а потім вести кадрові переговори з партнерами. Однак Свобода не відмовляється ні від взятих на себе до виборів зобов'язань, ні від заявлених претензій, у тому числі на пост спікера.

- Багато хто в останні дні задався питанням: Свобода - антисемітська партія? Після вашого обрання в парламент пункт вашої програми про квотне представництво титульної нації на держпосади багатьох лякає.

- Свобода - не антисемітська партія, я про це заявляв неодноразово. Ми також не антиєвропейська, і не антиросійська сила. Свобода - проукраїнська партія. А щодо пункту нашої програми, то варто не тільки чути про нього, але і хоча б раз особисто прочитати. У пункті 9 сказано (відкриває програму в смартфоні. - авт.): "Винести на всенародне обговорення проект Закону про пропорційне представництво в органах виконавчої влади українців та представників національних меншин". 

Про який антисемітизм взагалі йдеться? Крім того, програма свідчить, що питання можна вирішити виключно на всенародному референдумі. Ні простою більшістю в Раді, ні конституційною, ні постановами Кабміну чи указами президента.

Наші опоненти лякають людей неіснуючими в програмі Свободи нормами та іншими міфами про націоналістів. Для того, щоб зняти для себе всі питання, досить самому взяти і уважно прочитати програму ...

А уявляєте, який облом зараз у тих, хто довго і старанно демонізував Свободу, а ми взяли понад 10% на виборах!

- Свобода дійсно впевнено пройшла до парламенту, але в той же час з результатом в 30% знову перемогла Партія регіонів. Український виборець змінився чи ні?

- Однозначно, виборець змінився, причому, в кращу сторону. І в тому числі за допомогою влади. Немає у Партії регіонів ніяких 30% навіть близько - це суцільні фальсифікації. Приміром, сьогодні (31 жовтня - ред.) дзвонила член виборчкому з Маріуполя, яка співпрацювала з нами на минулих виборах, і з обуренням розповідала, як 150 голосів за Свободу тупо перетворюють на 10. Я впевнений, щось схоже відбувалося по всій Україні, особливо в південно-східній частині.

Але головне, що з приходом Свободи в парламент багато людей повірили в те, що із цією владою можна боротися і її можна перемагати. Якби провести ще одні вибори в найближчу неділю, то у Свободи було б мінімум 20% підтримки, гарантую.

 - Якщо ви очолите фракцію Свободи, вам, ймовірно, доведеться зустрітися з Януковичем у форматі "президент - голови парламентських фракцій". З чим підете на зустріч?

- Я обов'язково підготуюся. Принаймні, нагадаю, що в передвиборній програмі Свободи є пункт про імпічмент президента Януковича, а Свобода завжди докладає максимум зусиль для виконання обіцянок, даних своїм виборцям.

- Ви  закликали киян прийти до окружкомів №215 і №223 для захисту голосів, відданих за Андрія Іллєнка та Юрія Левченка. Сказали, що влада краде у Свободи близько 3% голосів за списком і перемогу в декількох округах. Який результат Свободи ви вважаєте об'єктивним?

- Я дуже вдячний киянам за те, що багато відгукнулися на наш заклик і своєю підтримкою допомогли здобути законну перемогу Іллєнку та допомагають у цьому Левченку. По-друге, всі ж бачили екзит-поли - Свобода об'єктивно набрала близько 13% по Україні. Наш паралельний підрахунок голосів дає таку ж цифру. Також ми перемогли в 14 мажоритарних округах. У нас крадуть перемогу у білоцерківському, хмельницькому та двох київських округах, один з них партія майже відстояла. За нашими підрахунками, Свобода повинна мати в Раді 44 депутати. Все, що менше, можна вважати фальсифікацією.

- Багато хто чекає об'єднання Батьківщини, УДАРу та Свободи, але поки створюється враження, що Свобода і Батьківщина не бачать в Кличку в союзника.


- З Кличком у нас немає жодних домовленостей. Так, ми можемо гіпотетично розглядати УДАР як партнера по боротьбі з режимом Януковича. Так, люди сподіваються на нашу співпрацю, але ж Кличко поки не виправдовує сподівань. Я взагалі не можу сьогодні нічого сказати про лідера партії УДАР, хоча б тому, що останній раз спілкувався з ним на мітингу біля Українського дому (червень 2012 року, - ред.). Мені нічого не відомо про його наміри, з Кличком спілкується виключно Арсеній Яценюк. Це наша домовленість - переговори з Кличком веде Яценюк. Особисто для мене цілі, наміри та розрахунки партії УДАР поки не зрозумілі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...