App Store Google Play

Статистика міліції перетворила Україну в найбільш безпечну країну Європи

26.10.2012 10:41
Україна виявилася найменш кримінальної країною Європи.

У середньому по країні зафіксовано 81,5 злочинів на 10 тисяч осіб на рік, у той час як у Німеччині ця цифра сягає 739 злочинів на вищевказану частку населення, у Франції - 563, а в Росії - 253,4, пише "Корреспондент".

Однак така "спокійна" статистика аж ніяк не свідчить про низький рівень злочинності в країні, впевнені експерти. Реальне число злочинів в десятки разів вище.

"Українська міліція, як і в радянські часи, ганяється за "паличками", тобто підганяє свою роботу під красиві показники. Наприклад, щоб не погіршувати статистику, навіть в реєстрації справи можуть відмовити", - стверджує завкафедрою кримінального права Київського університету права Олександр Костенко.

До того ж у державах Євросоюзу кримінальний кодекс більш суворий і у багатьох випадках передбачає покарання там, де в Україні зловмисник залишається на волі. Наприклад, в українському Кримінальному кодексі немає статей за сексуальне домагання або за водіння у нетверезому вигляді.

Нардеп і екс-заступник міністра МВС Геннадій Москаль бачить корінь проблеми в непрофесійних міліцейських кадрах, які не хочуть займатися розкриттям злочинів.

"Всі міліціонери чудово знають: якщо зі статистикою все гаразд, вони отримають премію і їх не буде лаяти начальство", - додає Костенко.

Згідно зі статистикою, найбільш криміналізованими районами України є Крим (за 9 місяців 2012 року на 10 тисяч людей тут довелося 147,8 злочину), далі йде Запорізька область (120,4), Київ (103,6), Дніпропетровська (102), Луганська (100,6) та Донецька (93,9) області.

Чим нижче щільність населення, менше фінансові потоки, тим спокійніше життя людей, особливо якщо вони ще й релігійні, зазначають експерти. Так, найбільш безпечною областю виявилась Івано-Франківська - всього 32 злочини на 10 тисяч людей.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...