App Store Google Play

Записки антинародника

24.10.2012 09:36
Виборча кампанія ще ніколи не була такою прямолінійною, цинічною і водночас тупою. Хоча у цьому виборчому році гармонії в агітаційно-пропагандистському  просторі побільшало - тупа реклама для тупого виборця.

І тут соціологія  лише надасть переконання, що таке брутальне визначення жодним чином не ображає людей, які не вміють ображатися. Політична пам'ять просто атрофувалася. У нас кожен третій навіть не відає, що окрім партійних списків буде обирати і мажоритарних кандидатів.

Не чули? Коли про це теревенять у кожному телевізорі вже понад рік, коли агітація і пропаганда цілодобово тисне на вуха треба ж бути розумово глухим, щоб не знати таких простих істин і не розуміти їх.

Ті ж таки опитування громадської думки вказують, що у кожного четвертого взагалі жодної думки просто немає - вони не визначилися. І цей діагноз перш за все не через горе від розуму - це спільне наше горе через відсутність розуму у такої багатомільйонної маси. 

Їх грабують щодня на мільярди зі сплачених податків до бюджету, у них забирають лікарні у рамках медреформи, заганяють у могили  у подовженому передпенсійному віці у рамках пенсійної реформи, їх розводять як останніх лохів скасованими програмами дешевого житла, їм підкидають по 16 гривень до зарплати і 12 гривень до пенсії, тим часом вчетверте за рік піднімають оплату комунальних послуг за напівтеплі батареї, за неякісну воду і усіляке "невидиме" прибирання прибудинкових територій та уявних озеленень.

А от в реалі сам політичний клас озеленюється. Крали завжди, але так нахабно і безстрашно, немов перші більшовики, ще ніколи не було. Ось  уже майже три роки владна команда і її недоторкані опричники не приховують свої крадіжки, "відкати" і "дерибани"  підприємств і територій. Тепер уся ця братія хоче бути знову переобрана. 

А "виборець"  вимагає бички в томаті та "згущонку", залатати яму, замінити каналізаційну трубу. Так ніби у парламенті мають бути створені каналізаційна фракція, фракція ремонту та озеленення, фракція консервів та  дешевих ліків і непримиренна депутатська група дистриб'юторів цукерок "коровка".

Такий виборець із "жеківськими" стандартами демократії  штовхається за прапорцями і надувними кульками, давиться за агітаційними парасолями, проклинаючи тих, хто вже отримав ці сувенірні атрибути покращення.

Стабільність таки справді досягнуто - стабільність дрімучої тупості. Стабільно переважаючої маси продажних біо-організмів з атрофованими мізками, совістю, але з великим шлунком та правом голосу. Їх агресивний обмін бюлетеня через тиждень буде протистояти вибору  громадянина.  І навіть при уявному чесному підрахунку голосів баланс між плебсом і громадянином невідомий.    

Вибори по-телевізійному вже віддавна перетворені на галасливі шоу-базари кандидатів із  цілодобовим безперебійним партійним відеороликом. Ні, це не режисери цих виборчих агіток такі бездарні - це таким тупим бачить свого виборця-телеглядача партійно-виборчий штаб, який у дорогих спеціалістів  замовляє так звані "фокус-групи". Висновки невтішні - фокус-групи показують, що саме такі ролики дієві для такого глядача.  Штаб іменем інтелекту виборців  дає добро  саме на такі примітивні відео-маразми: дивіться і голосуйте! 

Вибори через радіо-приймач - це взагалі феєрія абсурду. Крутнув на Бізнес ФМ - там  Луцький вважає, що вода і далі буде мокрою, а небо голубим. Скрутив на Еру - там лідер комуністів Симоненко надає корисні поради, щось на зразок необхідності не закривати двері в підвал на зиму - нехай провітрюється картопля. У випуску новин на іншій ФМ-ці - про нові вила і нові погрози від депутата  Ляшка. 

Тим часом на іншій станції розповідають, як лідер Ющенко переконує, що українська опозиція знову не українська, а так - агент  на агенті. Останнім українцем є лише він, але народ ще не дотягує до усвідомлення його трансцендентної місії. Складається враження що для повної гармонії зі своїм слухачем усіх  радіо-редакторів та журналістів одномоментно на час кампанії замінили епічними дебілами під стать смаків попсово-шансонної аудиторії.

Абсурд, який жив в анекдотах ще до 2009-го, вже на осінь 2012-го став щоденними новинами. Приколи й анекдоти непомітно перекочували у виборчі гасла на біг-борди. З часів хрущовського обіцяного прижиттєвого комуністичного раю в СРСР, у нас в Україні ще  ніколи не було одномоментно так багато віруючих і блаженних, які завмерли за півкроку до повного добробуту. Від часу проголошення  Незалежності і до нинішньої епохи "пізнього биккоко" ще ніколи правителі і народні маси не перебували у такій духовній та інтелектуальній єдності. Люмпен з елітою зрівнялися.

А ті, хто все ще почувається громадянином, тобто уся решта гомо-сапієнсів країни,  просто зобов'язані вийти на дільниці, а за потреби - протистояти "підрахуям". Якщо не хочете, щоб ця сусідська пісенька стала нашою народною.

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...