App Store Google Play

Дніпропетровськ ударними темпами вносить городян до бази

23.10.2012 15:30
На сьогодні вже близько 36 тисяч мешканців міста внесені до електронного реєстру пацієнтів. Про це під час прес-конференції повідомила заступник директора департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської міської ради Тетяна Квітницька.

Нагадаємо, що влітку цього року була прийнята Постанова Кабінету Міністрів України № 546 «Про затвердження Положення про електронний реєстр пацієнтів».  Відтак, Дніпропетровськ, традиційно, кинувся виконувати вказівку і нині, за словами чиновниці, є на першому місці за темпами впровадження нововведення.

"На сьогодні у кожній амбулаторної загальної практики сімейної медицини є комп'ютер з програмним забезпеченням,  навчений персонал, який пройшов відповідні тренінги. До кінця року у кожному із 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги і в інформаційно-аналітичному відділі департаменту охорони здоров'я  міської ради буде встановлено сервер, таким чином ми спочатку створимо внутрішню мережу електронного реєстру пацієнтів амбулаторій, далі об'єднаємо  їх в центрах, на  рівні області та МОЗ України» - сказала заступник директора департаменту. 

Електронний реєстр пацієнтів - це програма, де на кожну людину заносяться дані із її заповненої реєстраційної форми та дані з амбулаторної картки. Для цього пацієнт повинен надати письмову згоду на те, що його дані будуть занесені у базу даних, а також заповнити  реєстраційну форму. До цієї форми заносяться паспортні дані (серія та номер паспорту) - це вимога програмного забезпечення, без них програма далі не вноситиме інші дані, також у цій формі реєструється наявність дітей до 18 років.

Чиновниця підкреслила, що відмова пацієнта від внесення даних до реєстру не є підставою для ненадання медичної допомоги.

Втім, боятися, як кажуть автори проекту, нема чого, адже усі  76 медичних працівників міста, які визначені відповідальними за ведення баз даних пацієнтів, ознайомлені з відповідальністю  за розголошення персональних даних.

З наступного року планується запровадити такий же електронний вид роботи у стаціонарах. Тоді по єдиній мережі лікарі зможуть обмінюватися інформацію щодо своїх пацієнтів. Наприклад, лікар стаціонару зможе з амбулаторії отримувати інформацію: чим раніше хворів пацієнт, які оперативні втручання він переніс, які  вживає ліки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...