App Store Google Play

Дніпропетровські мажоритарники - бронзові призери антирейтингу ЧЕСНО

22.10.2012 11:25

«Дніпропетровська область посідає почесне третє місце за кількістю кандидатів на мажоритарних округах, які не відповідають критеріям руху ЧЕСНО», - повідомив представник координаційної ради ЧЕСНО в Дніпропетровській області Віктор Жих. Презентація дослідження відбулася 19 жовтня під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр».

Загалом рух ЧЕСНО перевірив за чотирма критеріями понад дві тисячі кандидатів-мажоритарників по всій країні, 140 із них - представники Дніпропетровщини. 57 кандидатів з нашої області (41% від усіх перевірених), за оцінкою руху, не відповідають критеріям доброчесності. При чому дві третини порушників мають невідповідність лише по одному критерію, і жоден із кандидатів - по всіх чотирьох.

Найбільше порушників - 39 кандидатів - за критерієм невідповідності задекларованих доходів і стилю життя. Троє з них - «безхатьчеки» - не вказали у наявності жодного нерухомого майна, яким володіють чи користуються на інших правах. А переважна більшість - або взагалі не вказали у деклараціях доходу, або ж сукупний дохід родини, поділений на всіх її членів, є меншим за прожитковий мінімум. Найбільше порушників за цим критерієм у партії «УДАР» - семеро, шестеро - у «Батьківщини», по п'ять у КПУ, «України - Вперед» та серед самовисуванців, четверо у Партії регіонів.

Другим за інтенсивністю порушення є критерій непричетності до корупційних дій - 25 кандидатів, за оцінкою ЧЕСНО, йому не відповідають. 16 із них - представники Партії регіонів: невідповідність від руху отримали переважно через використання адмінресурсу та підкуп виборців. Не пройшли аудит за цим критерієм також 4 самовисуванці, по два представники «Батьківщини» та Народної партії, один кандидат від КПУ.

Віктор Жих відзначив, що до нього після оприлюднення результатів аудиту звертався кандидат мажоритарник, який не був включений до аналізу, але, як виявилося, хотів пройти такий тест.

«Це свідчить про значення руху. Це своєрідна вакцина депутатам, аби вони не почувалися поза суспільством, а намагалися хоча би виглядати доброчесними. Адже в країні вже сформувалося достатньо сильне громадянське суспільство, яке буде стежити за роботою вже нового парламенту» - заявив Віктор Жих.

Політичний оглядач Юрій Райхель відзначив, що проведена рухом ЧЕСНО відіграє важливу роль - виховання громадської думки та політичної грамотності в умовах аполітичності та дизорієтованості виборців.

«Суспільство необхідно постійно інформувати. Ця робота має бути безперервною. Я вважаю, що проведена велика робота, і це тільки початок - треба уходити вглиб, зосередитися на кадровому складі, вдосконалювати методологію та враховувати не тільки кількісні, а і якісні показники, та розширювати сферу діяльності, наприклад переключатися на місцеві ради - там теж мають бути чесні депутати» - зазначив Юрій Райхель.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...