App Store Google Play

БЮТ оскаржив "мовний закон" у суді

18.10.2012 15:24

67 народних депутатів від фракції БЮТ надіслали в Конституційний Суд звернення з вимогою визнати неконституційним закон про мови. Про це повідомляє офіційний сайт БЮТ.

У своєму зверненні до Конституційного Суду народні депутати надали перелік норм закону, які, на їхню думку, не відповідають Конституції України та прямо суперечать цілій низці її положень.

Зокрема, депутати вказали на те, що закон є дискримінаційним щодо мов меншин, які компактно проживають на території України, але з невідомих причин не були включені в закон про мови (який дає перелік лише 18 мов меншин). У зверненні до КС депутати зазначили: "Відповідно до Конституції України, під час ухвалення нових законів або внесення змін у чинні закони не допускається звуження змісту й обсягу наявних прав і свобод. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження".

Окрім того, як зазначено у зверненні, Конституція та чинне законодавство України про національні меншини, міжнародні договори, до яких приєдналася Україна, гарантують вільний розвиток, використання і захист усіх мов національних меншин, що проживають на території України. Таким чином, на думку депутатів, прийнятий закон про мови суперечить міжнародним угодам, які ратифікувала Україна.

Б'ютівці також зазначили, що, згідно з Конституцією України, порядок застосування мов визначає виключно закон, а не рішення органів місцевого самоврядування, як передбачено новоприйнятим законом про мови.

"Згідно з Конституцією України як державотворчого акта українського народу, державною мовою в Україні є українська мова. Положення Конституції України зобов'язують застосовувати державну українську мову як мову офіційного спілкування посадових і службових осіб під час виконання ними службових обов'язків, у роботі і діловодстві тощо органів державної влади, представницьких та органів місцевого самоврядування, а також у навчальному процесі в державних і комунальних навчальних закладах України", - йдеться у зверненні.

На думку депутатів, з контексту статті 14 закону про мови випливає надання можливості домінування регіональної мови, тобто російської, над державною, а українська мова набуває другорядного значення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...