App Store Google Play

На Січеславщині на козацькій могилі вшанували українських вояків

17.10.2012 08:20

14 жовтня 2012 року, на Покрову, верхньодніпровські свободівці спільно з козаками Верхьодніпровської сотні Кодацької паланки вшанували козаків та вояків Української Повстанської Армії. У Верхньодніпровську після святкової служби січеславські націоналісти пройшли маршем до пам'ятника Т.Г. Шевченку. Місцевих жителів зі святом Покрови, днем українського козацтва та з 70-річчям УПА привітав козак Верхьодніпровської сотні Кодацької паланки Анатолій Ручка та представник Дніпропетровського обласного штабу ВО "Свобода" Олександр Грасулов.

Затим націоналісти спільно з місцевою "Просвітою" вирушили до села Дніпровокам'янки на козацьку могилу, де поховано три сотні козаків. Не зважаючи на рясний дощ, учасники молитвою вшанували пам'ять козаків, до учасників з промовою звернулися голова місцевої "Просвіти" Володимир Семивал та представник Дніпропетровського обласного штабу ВО "Свобода" Олександр Грасулов, який наголосив: "Перебуваючи на берегу могутнього Дніпра, стоячи на землі, де панувала трипільська культура, стоячи біля могили козаків, відчуваєш наснагу від потужної енергетики лицарів, які зі зброєю в руках боролись за свободу своєї нації.

До цієї історичної пам'ятки загальноєвропейського рівня має прийти кожен українець, поклонитись, віддати шану і задуматись, чи за таку Україну воювали козаки? Чи боротьба за визволення завершилась? Ні. Українці лишаються в неволі. Україна не має економічної незалежності. Українці, як кріпаки, працюють на вкрадених багатіями у держави заводах, фабриках,шахтах, отримуючи мізерну у порівняні з європейцями заробітну плату. Нинішня окупаційна влада - це нащадки тієї самої орди, яка колись знищувала українське козацтво, нашу рідну мову. Це вони сьогодні нищать усе українське - і пам'ять, і мову, планують забрати в українців останнє - землю, аби закріпачити остаточно. Сьогодні немає вибору. Є лише два варіанти - або буде Україна, або буде колонія "Малоросія".

Свято Покрови, українського козацтва та Української повстанської армії - це свято, яке об'єднує всю нашу державу, єднає Велику Україну й Галичину в історичній боротьбі за Україну".

Завершились святкування у с. Павлівка співом козацьких пісень у виконані Верхньодніпровського хору "Гомін".

Довідка: 1709 року під час північної війни 1700-1717 років відбулася вирішальна битва між шведськими та російськими військами біля Полтави. На боці шведів виступили козаки України-Гетьманщини під проводом Івана Мазепи та запорозькі козаки на чолі з Костем Гордієнком.

Полтавська битва завершилася не на користь шведів та українських козаків. Рештки нашого війська відступали вздовж ріки Ворскли до Дніпра. Біля нинішнього села Дніпровокам'янки Карл XII, Іван Мазепа та Кость Гордієнко зі своїми вцілілими воїнами переправлялися через Дніпро. Козаки організували оборону переправи від атак російських військ під командуванням Мєньшикова. Багато козаків склали голови на тій переправі. Побратими не лишили своїх загиблих товаришів і поховали їх на високому пагорбі. А 1748 р. на могилі козаків онук Максима Мартюка - козака Ніжинського полку - поставив кам'яний хрест. Місцеві нащадки козаків з покоління в покоління бережуть пам'ять про три сотні козаків, похованих на високому мисі Дніпровокам'янки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...