App Store Google Play

Люди проти регіоналів, але опозиція непереконлива

17.10.2012 08:54

Домінуючим настроєм в українському суспільстві є протестний, навіть традиційна передвиборча мобілізація коштів на виконання нагальних потреб, «роздачу слонів» й асфальтування доріг не збільшило кількість її прихильників, а лише поглибило недовіру до влади як такої.

Таким висновком щодо настроїв населення Дніпропетровщини поділився 16 жовтня з журналістами Віктор Рябокляч, директор соціологічного центру «Моніторинг» (м. Полтава), підбиваючи підсумки комплексного статистико-соціологічного дослідження «Електоральні настрої мешканців Південно-східної України».

Водночас соціолог відзначив, що Об'єднана опозиція не змогла на тлі цих настроїв сформувати стійку симпатію до себе. Не доводиться говорити про довіру до опозиціонерів, адже 98% опитаних мешканців Дніпропетровщини не можуть назвати партії, що увійшли до ОО «Батьківщина» або кандидата від цієї політичної сили на своєму окрузі.

Парадоксом політичного життя в Україні є ситуація, коли на негативі діяльності регіоналів зробили собі політичний капітал їх сателіти - комуністи й партія Наталії Королевської, які сукупно можуть зібрати до 15% голосів виборців, які мають намір взяти участь у голосуванні.

Така ситуація, на думку пана Рябокляча, забезпечить владі відносно м'яку поразку з наступним переформатуванням коаліцій та утворенням провладної більшості за рахунок мажоритарних кандидатів.

Саме ж повернення мажоритарної системи соціолог вважає передчасним, адже формування свідомості виборця знаходиться на початковому рівні. На думку пана Рябокляча, більшість виборців підходитимуть до вибору кандидата за принципами отримання індивідуальних чи групових матеріальних благ («поставив майданчик», «зробив дорогу»), впливу адмінресурсу («а то ще звільнять», «інакше зарплати не буде») або елементарної впізнаваності («щось про нього казали», «бачили на біг-борді»).

Як зазначив соціолог насамкінець, боротьба між мільйонами бюджетних коштів, влитих у округи кандидатами від влади, і природнім протестом через суттєве погіршення соціально-матеріальних умов громадян і буде основним водорозділом у мажоритарних округах.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...