App Store Google Play

Опозиція переможе регіоналів й вирве 3-4 округи – соціолог

16.10.2012 17:07

Віктор Рябокляч, директор соціологічного центру «Моніторинг» (м. Полтава) підбив підсумки комплексного статистико-соціологічного дослідження «Електоральні настрої мешканців Південно-східної України» по Дніпропетровській області.

Станом на 8 жовтня (час останнього вимірювання громадської думки) група партій опозиційного табору, до яких зараховані Об'єднана опозиція «Батьківщина», «УДАР» та ВО «Свобода», мають сумарну підтримку близько 40% від кількості виборців, готових прийти на виборчі дільниці. Це дещо гірше, ніж в Партії регіонів та її сателітів з КПУ та «України Вперед», які мають 42% сукупної підтримки.
Втім, на думку соціолога, за два тижні, що лишилися, партії владного табору посилять свої позиції максимум на 1-2%, тоді як опозиціонери можуть розраховувати на 10-12% зростання своїх показників. Відбуватиметься це за рахунок 18%, які на 8 жовтня проголосили своє бажання брати участь у виборах, втім, не можуть назвати, за яку політичну силу голосуватимуть.

Подібний оптимістичний для опозиції прогноз по Дніпропетровщині пан Рябокляч пояснив традиційно опозиційним настроєм населення під час економічного спаду в країні та «прихованою опозицією» - великою кількістю людей, готових голосувати проти чинної влади, але не вголос, а таємно.

Також соціолог відзначив, що попри безпрецедентний адміністративний ресурс, на мажоритарних округах Дніпропетровщини спостерігається не така вже і втішна для регіоналів картина. В ході дослідження були опитані по 400 і більше мешканців виборчих округів №25, 26, 27, 29 (Дніпропетровськ), 30 (Дніпродзержинськ), 34 (Царичанка) та 35 (Нікополь). При цьому на половині з них кандидати від опозиційних сил мають перевагу в підтримці виборців перед регіоналами.

Зокрема, Максим Курячий з 28,9% підтримки безумовно перемагає у своєму 25 окрузі віце-мера, алкогольного магната Ігоря Циркіна (23,4%), Анастасія Староскольцева випереджає на кілька відсотків і народного депутата Миколу Деркача і офіційного провладного кандидата Олександра Момота, який на разі йде лише четвертим.

Більше ніж в півтори рази (16,2% проти 10,4%) випереджає заступника обласного голови Анрія Шипка в 35 виборчому окрузі й представниця «УДАРу» Наталя Нагнибіда. Принаймні, такі дані показало опитування мешканців.

За словами соціолога, як мінімум другими представники опозиційних сил будуть також у 30, 33 та 40 виборчих округах.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...