App Store Google Play

У Свято-Духівському храмі відзначили свято Покрови

15.10.2012 15:16

У неділю, 14 жовтня православні вірні відзначали Покрову пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Це свято шанується тільки на землях на колишньої Київської Русі. Є декілька версій його походження.

За однією з версій, 860 року руське воїнство на чолі з київським князем Аскольдом ледь не взяло приступом столицю Візантійської імперії Царгород (нині - м. Стамбул, Туреччина). І тільки ревне моління греків до Господа і заступництво Діви Марії врятувало його. Матір Божа наче покрила це місто Своїм захистом - чи то густим туманом, чи ще якимось чином не дала нападникам звоювати величні мури. За іншим переказом, на самого Аскольда найшла сліпота, і він позбувся її, там-таки прийнявши нову віру. З ним увійшла в хрест частина бояр і дружинників. Тож це явище історики називають «першим охрещенням Русі», яке однак не стало загальним і міцним (а охрещення за князя Володимира - «другим»). У руському літописанні цей факт є найранішою датованою подією, тож її в певному розумінні вважають «початком вітчизняної історії».
За іншою версією передання, усе сталося 910 року, і за одними джерелами завойовниками були сарацини, за іншими - ті ж таки русичі. Тоді у Влахернському храмі Царгорода проходило велике моління за відвернення ворогів. Під час тої служби старцеві Андрію, родом зі Київської Русі, та його учневі Епіфанію було видіння: Богородиця тримала омофор (смугу тканини, що символізує духовну владу), або ж покрову, над християнським людом. Це знамення наснажило оборонців, і місто вистояло.

Гадають, що така подія дала поштовх до написання особливої молитви, яка лягла в основу акафістів. Оскільки створення акафістів таким чином пов'язане з Київською Руссю, то ці духовні гімни так міцно прижилися в нас, стали улюбленими в нашому народі, акафісна творчість у нас розквітла як ніде, а поза Руссю ці служби поширились дуже мало.
Також із цими фактами далекої минувшини можна пов'язати особливе шанування і свята Покрови Богородиці в Україні. Через те, що на Запорізькій Січі, на Хортиці, стояла Покровська церква і найдорожчою реліквією був образ Покрови, цей день також вважається Днем українського козацтва.

У Свято-Духівському храмі Київського Патріархату, що на просп. Металургів, 43, цього дня було відслужено святкову Божественну Літургію. Очолив її настоятель протоієрей Ярослав Малерик. Йому співслужили клірики храму. Після читання Євангелія настоятель виголосив проповідь.

У ній він закликав людей чинити з іншими так, як вони хотіли би, щоб вчинили із ними. У житті ми можемо зробити щось погане ближньому, та рано чи пізно самі потерпатимемо від цього. «Не судіть, і не будете судимі; не осуджуйте, і не будете осуджені; прощайте, і простять вам; давайте, і дасться...» (Лк. 6; 37-38). У житті ми іноді опускаємо ці правила, тим самим демонструючи любов лише до себе. Але для християнина має бути головною любов до ближнього. Спостерігаючи зневагу оточуючих до себе, треба задуматись над своїми минулими вчинками. Може саме вони і є причиною цього? Тому, за допомогою Божою, треба намагатися любити всіх людей, і добрих, і злих, любити, як любимо самих себе, а це означає: бажати іншим лише того, що собі бажаємо.

Під час служби також було звершено Таїнства Сповіді та Причастя. Охочих прийняти Таїнства було дуже багато. Зокрема, тільки одних дітей, які бажали причаститися, було близько 20. Після завершення Богослужіння о. Ярослав Малерик привітав усіх присутніх парафіян зі святом Покрови пресвятої Богородиці.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...