App Store Google Play

60–80% українців відмовляються брати участь у соцопитуваннях – соціолог

12.10.2012 12:51
60-80 відсотків українців, залежно від місцевості, відмовляються брати участь у соціологічних дослідженнях, зокрема опитуваннях, заявив у четвер Радіо Свобода в Дніпропетровську директор соціологічного центру «Моніторинг», кандидат політичних наук Віктор Рябокляч, який займається вивченням громадської думки понад 10 років.
 
За його словами, така масова відмова громадян від участі в соціологічних опитуваннях, фокус-групах та інших формах вивчення громадської думки є «безпрецедентним за всю новітню історію України явищем».
 
Це означає, що фактично громадська думка іде в тінь, каже фахівець. Серед причин Рябокляч назвав погіршення ситуації зі свободою слова в Україні, політичну втомленість громадян, страх перед висловлюванням думки.
 
Також, як зазначив соціолог, це негативна суспільна реакція на появу великої кількості маніпулятивних опитувань.
 
«Наше суспільство, безперечно, хворе. Але як можна діагностувати хворобу суспільства, якщо воно цьому противиться, якщо воно не бажає цього? Воно відмежовується, намагається відійти від болючих питань, люди не хочуть висловлювати свою думкую. Це погано для соціологічної науки», - сказав Віктор Рябокляч.
 
Водночас він порадив виборцям не довіряти результатам соціологічних досліджень невідомих організацій або організацій, створених незадовго до виборів.
 
В Україні напередодні виборів до Верховної Ради в дію пішли
сфальшовані рейтинги політичних партій. Соціологи зазначають, що для цього використовуються переважно підставні псевдосоціологічні компанії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...