App Store Google Play

Андрій Пишний: Без рішучих реформ економіка України впаде

11.10.2012 14:36

Україна перебуває за крок до початку широкомасштабної економічної кризи. Про це заступник голови центрального виборчого  штабу  Об'єднаної  опозиції «Батьківщина» Андрій Пишний повідомив на прес-конференції у Дніпропетровську .

За його словами, учора пролунало кілька новин, які викликають тривогу. По-перше, за минулий місяць в Україні було придбано на 2 мільярда доларів США більше, ніж продано. По-друге, рейтингове агентство Фітч опублікувало свої прогнози щодо показників економічного зростання, які фактично фіксують в Україні економічну рецесію. По-третє, аналітики рейтинговий агенцій дали прогнози щодо неминучої девальвації гривні.

«Отже, ми переконані, сьогодні вже можна засвідчити, що виконання  українського бюджету 2012 року зірвано. Український бюджет було заплановано з показниками в майже 4% економічного зростання. Сьогодні в Україні демонструється спад промислового виробництва. Показники спаду за серпень - мінус майже 5%. За вересень, скоріш за все, нас очікує ситуація ще гірша. А відтак не будуть виконані плани по доходам бюджету на 2012 рік», - сказав Андрій Пишний.

За його словами, це призведе до урізання фінансування усіх незахищених статей бюджету. Як він зазначив, українську національну валюту чекає неминуча девальвація. Серед підстав для такого твердження - невиконання доходної частини бюджету, зростання негативного сальдо зовнішньої торгівлі, ганебний стан золотовалютних резервів в Україні - за минулий рік держава втратила понад 10 мільярдів доларів США золотовалютних резервів.

«Україна щомісяця витрачає із золотовалютних резервів на підтримку курсу  понад  750 мільйонів доларів. Натомість надходжень ні в українську економіку, ні в золотовалютні резерви не відбувається. Для нас очевидно, що бюджет 2013 року повинен буде враховувати усі, достатньо жорсткі заходи по виведенню української економіки з кризи», - сказав Андрій Пишний.

На його переконання, наразі немає сенсу робити будь-які прогнози курсу української національної валюти, адже він «утримується адміністративним шляхом».

Водночас він висловив впевненість у тому, що демократична більшість, сформована у новому парламенті, здатна запропонувати Україні якісний бюджетний документ, з яким країна ввійде у 2013 рік, «з розумінням чіткого плану реформ, змін і першочергових кроків», - сказав він.

На його думку, першочергові заходи виписані в програмі Об'єднаної опозиції «ВО «Батьківщина», це зокрема, реформування податкового кодексу, який знищив 30% українських малих приватних підприємств.

«Прибрати ті передумови і ті причини, які на сьогоднішній день заважають розвитку української підприємницької ініціативи, - корупція - це масштабне реформування податкової системи. Сьогодні маємо цілий пакет законопроектів, які можуть дати результат протягом перших трьох місяців їхнього впровадження, тому що там радикальні, революційні речі», - заявив він.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...