App Store Google Play

СБУ втручається у виборчий процес

09.10.2012 16:49

Зафіксований факт незаконного втручання співробітників СБУ у виборчий процес. Про це повідомив кандидат в народні депутати по одномандатному округу №30 (м. Дніпродзержинськ) Віталій Купрій.

«Під час цієї виборчої кампанії влада вдалась до безпрецедентного застосування адміністративного ресурсу, оскільки не може виграти вибори чесним шляхом. Я вже повідомляв громадськість про незаконне стеження за кандидатами, арешти, зрив зустрічей з виборцями, викрадання рекламних конструкцій. Наразі співробітники СБУ опустилися до того, що ганяються містом за громадськими активістами, які розповсюджують газети і листівки кандидатів. Не зважаючи на те, що кожний примірник друкованої продукції відповідає вимогам чинного законодавства, правоохоронці відбирають газети з правдивою критикою влади і погрожують розповсюджувачам арештом», - говорить Віталій.

Кандидат Купрій розповів, що 8 жовтня 2012 року 3 його прихильники - члени громадської організації «Дніпродзержинська Правозахисна Спілка» - розповсюджували в районі прохідної металургійного комбінату ім. Дзержинського газету «Правозахисник». Приблизно о 17 годині до них підійшли два добре одягнутих чоловіка міцної статури, високі, на вигляд років 45-50, один з них був лисий. За словами Віталія, пізніше було встановлено, що це були співробітники Дніпродзержинського міського відділу СБУ. Без пред'явлення посвідчень вони вирвали з рук громадських активістів газети та пригрозили забрати з собою, якщо вони ще раз тут з'являться. Правоохоронці забрали близько 1000 газет, поклали їх в свій автомобіль Ford Fusion сріблястого кольору і поїхали.

«Фото цього автомобілю та людей, які його використовують були у мене раніше. Під час святкування Дня незалежності 24 серпня цього року, за мною велося протиправне стеження, про що я повідомив правоохоронні органи. Не зважаючи на ігнорування моїх заяв, тоді мені вдалось зробити фотознімки людей та автомобілів стеження. Серед них був лисий співробітник СБУ, якого впізнали мої прихильники як нападника. Також зафіксований вищезгаданий автомобіль Ford Fusion, з якого велась негласна фото і відеофіксація мітингу з моєю участю, але з іншими держномерами», - говорить Віталій.

За словами Віталія, СБУ часто використовує низку підроблених автомобільних держномерів для того, щоб приховати факт своїх протиправних дій. Так кандидат Купрій вже повідомляв раніше про аналогічні обставини протиправного стеження за ним з мікроавтобусу Фольксваген, який був начинений апаратурою для прослуховування телефонних розмов.

Віталій продовжує: «Одразу після вилучення газет працівники мого штабу подзвонили на номер 102 та визвали наряд міліції. Постраждалі агітатори повідомили міліції про те, що трапилось. Їх навіть доставили в Заводський райвідділ внутрішніх справ для дачі пояснень. Але, просидівши поряд постом чергового біля години, активісти-правозахисники змушені були розійтись по домівкам, до них так ніхто з міліціонерів не підійшов». На думку Віталія, це відбулось тому, що міліція встановила, що нападники були співробітниками СБУ, доповіла начальству і отримала команду спустити справу на гальмах.

Кандидат в народні депутати Віталій Купрій вважаю, що дії співробітників СБУ по вилученню газет та залякуванню громадських активістів є недопустимими. Вони порушують принципи законності та заборони незаконного втручання будь-кого у виборчий процес та неупередженості органів державної влади до кандидатів у депутати, передбачений частиною 2 статті 11 Закону України «Про вибори народних депутатів України», а також порушують принцип свободи агітації, передбачений статтями 11 і 74 цього ж закону. Про вказані правопорушення Віталій повідомив правоохоронні органи вищого рівня, Центральну виборчу комісію, а також місії міжнародних спостерігачів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...