App Store Google Play

Яценюк: Працю вчителів в Україні не цінують – наслідки очевидні

07.10.2012 13:03

Центральною фігурою в новій концепції освітньої діяльності в Україні має стати педагог. Таку думку висловив лідер Об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк під час прес-конференції у Дніпропетровську 7 жовтня.

«Минулого разу я був у Вашому місті 1 вересня, тоді презентував наш проект закону «Про вищу освіту». Грантова система навчання студентів, високий рівень самоврядування у вишах, введення європейських стандартів спеціальностей - все це має підняти українські вищі навчальні заклади до рівня хоча б ТОП-500 світового рейтингу. Але сьогодні свято насамперед шкільних вчителів. А середня освіта у нас в країні в найбільш жалюгідному стані» - нагадав політик.

На думку Арсенія Петровича, не менш актуальним є закон «Про освітню політику в Україні», проект якого вже розроблено нинішніми опозиціонерами. У ньому зокрема, передбачене суттєве збільшення зарплати вчителів, закріплення шкіл за населеними пунктами, де є хоча б 10 дітей і соціальні пільги сільським вчителям.

«Що ви хочете від освіти, якщо у вчителя зарплата на рівні прибиральниці? Має бути як у промисловості. Бо ці люди формують наше майбутнє! Для сільських вчителів необхідно зробити зарплату незалежною від кількості учнів в класі» - відкрив завісу над змістом законопроекту Яценюк - «а інакше нікому буде вчити дітей. Подивіться на свою Дніпропетровщину: кількість вчителів за 2 роки зменшена на 1000, кількість шкіл - на 18. І це лише Держкомстат!».

На думку опозиціонера, якісна освіта неможлива без поваги до вчителя, так само, як і самоповаги останнього. А останнє неможливо, якщо вчителі стали відверто непотрібні державі.

Прощаючись, Арсеній Яценюк ще раз привітав усіх педагогів Дніпропетровщини з професійним святом і побажав терпіння й натхнення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...