App Store Google Play

Вбивство еколога: розслідування оприлюднених ним фактів зупинилось?

27.09.2012 08:52

27 липня, за 4 дні до його жорстокого убивства, відомий еколог з Дніпропетровщини Володимир Гончаренко на прес-конференції оприлюднив шокуючі факти: металобрухт, ймовірно забруднений отрутохімікатом 1 класу небезпеки гексахлорбензолом, транспортувався та зберігався у місті Кривий Ріг із грубими порушеннями законодавства.

Наразі, як стверджують його колеги, розслідування цих фактів зупинилось.

"Незважаючи на числені докази та звернення представників нашої організації до відповідальних органів впродовж 2 місяців, розслідування, фактично, стоїть на місці. Частина звернень просто ігнорується, а інша містить стандартні відписки та відхрещення від відповідальності. Не було отримано жодної публічної реакції української влади і на числені колективні звернення громадських організацій та громадян України", - йдеться у зверненні команди Гончаренка.

За весь цей час активісти зафіксували більше семи прямих порушень владою українського законодавства та положень Оргуської конвенції ООН. На базі цих звернень вони направили листа до Бюро Оргуської конвенції, яке зацікавилося темою та вимагатиме від українського уряду пояснень та дій.

Важливість участі Бюро конвенції в цій справі полягає також в тому, що на засіданні робочої групи Оргуської конвенції 4 вересня голова прес-служби Міністерства екології та природних ресурсів України пані Дудка дала обіцянку, яку Міністерство зухвало не виконало. За свідченням представників української громадськості, які були присутні на засіданні, пані Дудка публічно заявила, що при Міністерстві було створено спеціальну робочу групу, котра мала оголосити результати експертизи потенційно токсичного металобрухту 10 вересня.

Цього не сталося. Більш того, в офіційній відповіді на запит екологів Міністерство заявило, що перевірка фактів, оголошених Гончаренком, не входить до переліку його обов'язків. Така відповідь означає порушення Міністерством одразу п'яти законів України, Конституції та Кримінального кодексу, адже саме спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів зобов'язаний в даному випадку провести державну експертизу шламу потенційно токсичного металобрухту.

У зв'язку із цим, активісти з команди Гончаренка направили скаргу в Генеральну Прокуратуру на неправомірні дії Міністерства.

"Ми впевнені, що об'єктивне розслідування убивства видатного еколога не можливе без неупереджуваного розслідування тих фактів, які він задокументував та оголосив перед смертю", - йдеться у зверненні.

Додаткові лінки по справі
Всі документи та фотографії по справі
Міжнародна петиція
Українська петиція

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....