App Store Google Play

Як Яків Якович на «хлібне місце» сімейство Кучми-Пінчука прилаштував

24.09.2012 14:10
200 гривень на день за роздачу виборчих листівок. Такі досить немалі гроші платять сьогодні штаби перспективних кандидатів в нардепи по мажоритарних округах  Дніпропетровська. А таких «перспектив» в нашому місті чимало! Іноді навіть трапляється, що у боротьбі за один мандат сходяться декілька провідних здобувачів цієї самої перепустки до «будівлі під куполом».

Зокрема, саме таке явище можна спостерігати нині на виборчому окрузі №24, у який об'єднано два райони міста - Індустріальний та Самарський. Тут за прихильність виборців б'ються не просто багаті та впливові хлопці, а ще й однопартійці - члени правлячої Партії регіонів. Один - депутат міської ради Яків Безбах, інший - один з двох перших заступників мера Анатолій Крупський.

200 гривень на день. Ну погодьтесь - не пристати на таку привабливу пропозицію важко! А якщо не 200, а 400 гривень, га? А якщо 500 за добу? Що, читачу, після таких цифр хочеться кинути до біса насиджене робоче місце і з головою зануритись у виборчі баталії?

«Ну, 500 гривень в день за агітацію ніхто не отримує!», - скаже якийсь невіруючий бурмака. А от і отримує! Причому навіть значно більше! От, скажімо, нещодавно у Дніпропетровську один олігарх місцевого штибу був навіть помічений в агітації за впливового кандидата. Ні, це був, звичайно, не Коломойський - той до такого не опуститься, хоча грошики й полюбляє. І, безперечно, не Рінат Ахметов. А був це Віктор Пінчук. Віктор Михайлович, вочевидь, вирішив, що кілька зайвих тисяч на дорозі не валяються і включився до агіткампанії згаданого вище Якова Безбаха в якості ВІП-агітатора. І навіть тестя свого - колишнього Президента Леоніда Кучму - до цієї справи підтягнув.

Леонід Данілич днями заявився до Дніпропетровська і ще навіть до застілля прямо заявив, що не личить, мовляв, місцевим чиновникам підтримувати з біл-бордів провладних кандидатів. Каменюка, кинута колишнім главою держави, спрямовувалась в тому числі і в город першого віце-мера Анатолія Крупського, якому його безпосередній шеф вірить ледь не більше, аніж власній дружині! Про це сам Іван Іванович повідомляє з усіх рекламних конструкцій, які досі не встиг обліпити своїм фейсом «Наш Яків Безбах».

На відміну від тестя, Віктор Пінчук картати усіх чиновників скопом не став, натомість взявся за «адресну роботу». Отож, 21 вересня, попри пізню годину (22:00), наскочив разом зі своїм шефом (Яковом Яковичем) до голови Індустріальної райради Дніпропетровська пана Дехтярьова і під схвальне кивання Якова Яковича прямо заявив: або ти забезпечиш перемогу пана Безбаха по району усіма законними і навіть не геть законними методами (агітація в бюджетних установах, наповнення виборчкомів «правильними людьми, «правильний» підрахунок голосів, зрештою...), або я у підконтрольних ЗМІ «розкатаю» тебе так, що на своїй кар'єрі можеш ставити хрест вже зараз. Ну а за гарну роботу ВІП-агітатор пообіцяв чиновнику тепленьке місце в столиці.

Увесь цей час група журналістів з підконтрольних олігарху Пінчуку ЗМІ чекала його та Якова Яковича на ганку, однією лише своєю присутністю прозоро натякаючи сердешному голові райради на те, що на нього чекає.

Схоже, пан Пінчук всерйоз вважає себе феодалом, який може передавати округ, на якому колись обирався в нардепи, у спадщину. Важко зрозуміти, що не поділили між собою «блакитні» (у політичному сенсі цього слова) Крупський з Безбахом, але олігарх кинувся агітувати та останнього з неабиякою завзятістю, та ще й родину до роботи підключив. Отже, створюється враження, що Яків Безбах - це не «шістка» якась там, яка носить сумки за матінкою Віктора Михайолвича на різноманітних заходах її фонду, і розгладжує стрічечки перед тим, як шефиня має їх перерізати, а таємний лідер клану, справжній господар усіх активів, які за Пінчуком числяться лише аби очі відвести.

А якщо серйозно - то така - у феодальному стилі - поведінка організатора економічних форумів в Давосі і Ялті, загальновизнаного колекціонера сучасного мистецтва і мецената, людини, яка вважається інтелектуалом на своїй батьківщині у Дніпропетровську м'яко кажучи вражає. Можливо, останнє -  і є справжнім обличчям Віктора Пінчука, яке він ретельно ховає перед західним партнерами під маскою благочинності?

Коли Вілкул або Куліченко у відкриту агітують за чергового «регіонального» кандидата це, за усієї неправильності та дикості, виглядає якось органічно. Ну чого ще від них можна чекати? Але коли Пінчук не пускає на свій 11 канал конкурентів Безбаха - це викликає здивування. Того й диви, незабаром у кращих традиціях сучасної політичної боротьби зеленка полетить у Крупського - заклятого конкурента Безбаха. А втім, якщо й полетить - то синька, враховуючи партійність Якова Яковича та Анатолія Федоровича.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....