App Store Google Play

Дніпро може перетворитися в болото

24.09.2012 10:16
Головна ріка України, Дніпро, може через 350 років перетворитися в скупчення боліт, якщо вже зараз не почати його очищення, заявляють екологи.

За їх словами, ситуацію можна змінити за 15 років і майже 5 мільярдів гривень. Вже навіть складений проект порятунку річки, пише "Сегодня".

"Суть проекту екологічного оздоровлення русла Дніпра в межах Дніпропетровська полягає в тому, щоб засипати піском водосховища, які замулюються. Це дозволить поліпшити проточність уздовж берегів і буде сприяти припиненню накопичення мулу", - пояснив заступник головного інженера Інституту "Дніпрогідроводхоз" Віктор Дем'янов.

Проект передбачає також обладнання локальними очисними спорудами гирла всіх стічних колекторів, що впадають в Дніпро на території проектної діяльності та берегоукріплення всіх відновлених територій довжиною 32 км.

За словами експертів, якщо проект реалізується, то повністю очистяться замулені ділянки між лівим берегом і островом Зеленим (на площі 33 га), мілководні ділянки Самарського затоки, покращиться проточність Мандрыковского затоки.

Однак, за словами начальника управління міськради з охорони навколишнього середовища Олега Семенко, на реалізацію даного проекту в міськбюджеті грошей немає.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...