App Store Google Play

Дніпро може перетворитися в болото

24.09.2012 10:16
Головна ріка України, Дніпро, може через 350 років перетворитися в скупчення боліт, якщо вже зараз не почати його очищення, заявляють екологи.

За їх словами, ситуацію можна змінити за 15 років і майже 5 мільярдів гривень. Вже навіть складений проект порятунку річки, пише "Сегодня".

"Суть проекту екологічного оздоровлення русла Дніпра в межах Дніпропетровська полягає в тому, щоб засипати піском водосховища, які замулюються. Це дозволить поліпшити проточність уздовж берегів і буде сприяти припиненню накопичення мулу", - пояснив заступник головного інженера Інституту "Дніпрогідроводхоз" Віктор Дем'янов.

Проект передбачає також обладнання локальними очисними спорудами гирла всіх стічних колекторів, що впадають в Дніпро на території проектної діяльності та берегоукріплення всіх відновлених територій довжиною 32 км.

За словами експертів, якщо проект реалізується, то повністю очистяться замулені ділянки між лівим берегом і островом Зеленим (на площі 33 га), мілководні ділянки Самарського затоки, покращиться проточність Мандрыковского затоки.

Однак, за словами начальника управління міськради з охорони навколишнього середовища Олега Семенко, на реалізацію даного проекту в міськбюджеті грошей немає.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...